Kent 52 Ordu

YPG/PKK’YA ARALIK’TA AĞIR DARBE

YPG/PKK’YA ARALIK’TA AĞIR DARBE
03 Ocak 2019 - 16:09 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Türkiye’nin barış, huzur ve güvenliğini bozmak için sivilleri, çocukları ve bebekleri dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik 2018’in aralık ayında yurt içi ve dışında düzenlenen operasyonlarda, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 95 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatının, ülkenin huzur ile kardeşliğini bozmaya çalışan terör örgütlerine yönelik amansız takibi, güvenlik korucularının da desteğiyle kararlılıkla devam ediyor.

Yıl boyunca gece gündüz demeden şehir merkezi ve kırsal alanların yanı sıra yurt dışında da teröristlerin peşini bırakmayan, olumsuz hava koşullarına rağmen haftalarca arazide kalarak operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, terör örgütü YPG/PKK’ya aralık ayında da ağır darbe vurdu.

1-31 Aralık tarihlerinde terör örgütü YPG/PKK’nın saldırılarında 2 güvenlik görevlisi şehit oldu, yaralanan bir güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

Örgütün kış üslenmesine girdiği kış mevsiminin ilk ayı aralıkta yurt içi ve dışındaki hava ve kara operasyonlarında aralarında örgütün sözde sorumlularının da yer aldığı 95 terörist etkisiz hale getirildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK’ya ve gençlik yapılanmasına yönelik aralıkta birçok ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 340 şüpheliden 80’i tutuklandı.

Güvenlik güçleri, yurt içi ve dışında terör unsurlarını yok etmek için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">