Kent 52 Ordu

YAĞAN DOLU FINDIĞI VURDU

YAĞAN DOLU FINDIĞI VURDU
23 Mayıs 2019 - 16:53 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

ORDU’DA AKŞAM SAATLERİNDE YAĞAN DOLU ETKİLİ OLDU. CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE YAĞAN DOLU NEDENİYLE, FINDIK BAHÇELERİ, EVLERİN ÇATILARI VE ARABALAR HASAR GÖRDÜ.

Ordu’da gündüz öğleden sonra yağan dolu etkili oldu. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, Gölköy, Gürgentepe, Çamaş, Çatalpınar, Kabataş, Korgan ve Kumru gibi yüksek rakımlı ilçelerde etkili oldu.

Ordu’nun Korgan ilçesine yağan dolu sonrası bazı araçlarda maddi hasarlar meydana geldi.

Dolu nedeniyle başta fındık bahçeleri ve tarlalar ile evlerin çatıları ve arabalar ciddi hasar gördü. Yağan doluyu telefonla kaydedenler, o anları sosyal medya hesaplarından paylaşırlarken, felaketin boyutu da ortaya çıktı.

Öte yandan yağan dolu nedeniyle açıklama yapan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Gürgentepe ilçemizde yağan dolu sonucunda fındık mahsulleri zarar görmüştür. Zarar gören üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">