Kent 52 Ordu

VALİ YAVUZ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

VALİ YAVUZ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
09 Ocak 2019 - 17:02 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘nü kutladı. Vali Yavuz, kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanlarının, halkın talep ve beklentilerini yansıtarak kamusal bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız’’ diyen Vali Yavuz; ‘’İnsan, çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenmek, öğrendiklerini veya düşündüklerini başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç, az veya çok her insanın doğasında vardır. Bu ihtiyacın giderilmesi için ‘Basın’ şemsiyesi altında toplanan her bir unsurun vazgeçilemeyecek önemli görevleri vardır. Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir’’ dedi.

Vali Yavuz: ‘’Bu duygu ve düşüncelerle doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim’’ ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER