Kent 52 Ordu

TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ’A ”ARALIK” DARBESİ

TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ’A ”ARALIK” DARBESİ
01 Ocak 2019 - 17:48 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

DEAŞ saldırılarına karşı çalışmalarını sürdüren ve şehirlerin yanı sıra sınırda da güvenlik önlemlerini artıran Türkiye, terör örgütüne yönelik hem yurt içi hem de dışında çok yönlü mücadele sergiliyor.

İnsanların en mutlu günlerini kana bulayan, yaşlı ve çocukları hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü DEAŞ’a yönelik yurt içindeki operasyonlar kararlılıkla devam ediyor.

Polis, jandarma ve hudut birliklerinin aralık ayında yürüttüğü çalışmalarda çok sayıda DEAŞ üyesi gözaltına alındı, örgüte ait doküman, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Özellikle yeni yıl öncesi şafak vakti ve farklı kentlerde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla örgüte nefes aldırmayan güvenlik güçleri, teröristlerin düzenlemeyi planladığı çok sayıda eylemi başarılı çalışmalarla engelledi.
Geçen ay düzenlenen operasyonlarda aralarında çok sayıda yabancının da bulunduğu 251 şüpheli gözaltına alındı, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok miktarda mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi.

Şüphelilerden bir bölümü sınır dışı edildi, mahkemeye çıkarılanlardan 13’ü tutuklandı. Çok sayıda şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yeni yıl öncesi Ankara, İzmir, Samsun ve Kayseri başta olmak üzere birçok ilde düzenlenen operasyonlarda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 147 kişi gözaltına alındı, aramalarda silah ile para ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">