Kent 52 Ordu

SARIKAHRAMAN, TMO’YA FINDIK VEREN ÜRETİCİYİ UYARDI

SARIKAHRAMAN, TMO’YA FINDIK VEREN ÜRETİCİYİ UYARDI
15 Kasım 2018 - 13:30 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Ünye’de Kasım ayı itibariyle başlayan fındık alımı ve bu doğrultuda oluşan sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu.

TMO’nun fındık alma kriterleri olduğunu belirten Sarıkahraman, bu kriterlere itiraz eden vatandaşların, Toprak Mahsulleri Ofisi Ünye Şubesine bağlı görevlilere hakaret etmelerini yanlış bulduğunu ifade etti.

Ardından üreticilere seslenen Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “Lütfen evraklarımızı başka şahıslara kullandırmayalım’ diyerek şu açıklamalarda bulundu;

Sarıkahraman; “2018 yılı fındık mahsulünü iki ay gecikmeli de olsa 11. ay itibariyle TMO alıma başladı ve yılbaşına kadar devam edecek. Gayet güzel gidiyor. Ordu Şube Müdürlüğü Ünye ekiplerinin kurduğu, Ünye ve Fatsa sahil bölgelerinde alıma başlandı. Ufak tefek aksaklıklar her şeyde olduğu gibi fındıkta da var. Ama geç de olsa hem verilen fiyat hem de TMO tarafından fındığın alınması bizleri mutlu etmiştir.
Bu kriterlere uymak gerekir. Örneğin Bakanlık, %3 çürük olabilir demiş. Çürük Miktarı %3,1 olduğu zaman bunu buradaki arkadaşlarımızın alma şansı yok. Ayrıca %6 nem demiş. Nem oranı %6.1 olduğu zamanda bu fındığı alma şansı yok.

Üreticilerimiz ellerinden geldiği kadar bu kriterlere uymaya çalışıyor. ‘Benim fındığımı alacaksın. Seni asarım, keserim.’ demek doğru değil. Biz birbirimize her zaman lazımız. Ofis önümüzdeki yıl daha ciddi burada olacaktır. Burada artık, Ordu Toprak Mahsülleri Ofisi Şube Müdürlüğü var. Dolayısıyla bu tür yaklaşımların doğru olmadığını her zaman söylediğimiz gibi yine de söylemek istiyoruz. İsimleri deşifre etmek çok kolay ama bunu yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum’’ dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">