Kent 52 Ordu

PAZARIN ATEŞİ DÜŞMÜYOR

PAZARIN ATEŞİ DÜŞMÜYOR
10 Nisan 2019 - 17:54 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

YEREL SEÇİMLERİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN VATANDAŞ KENDİ GÜNDEMİNE DÖNDÜ. SEÇİMLER MUTFAKTAKİ YANGINA ÇARE OLACAK MI, BİLİNMEZ AMA PAZAR FİYATLARININ GEÇEN YILA ORANLA TAM 2,5 KAT ARTTIĞI GÖZLENDİ. PEKİ ORDU PAZARINDA DURUM NE?

Seçim öncesi pazardaki ürünlerin fiyatları bir hayli yüksekti. Seçim sonrasında da değişen bir şey olmadı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, vatandaşların sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmeleri gerektiğini belirtmişti. Ancak geçen yıldan bu yana ürünler fiyatı tam 2,5 kat arttı. Yani tüketici meyve ve sebzeyi mevsiminde bile yese yine pahalı yemiş oluyor. Çünkü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü’nün resmi sitesi verileri fiyatlarda yüksekliğin mevsimlerle bir ilgisi olmadığını ortaya koyuyor.

Tüketicinin de en önemli gündemiydi pazar fiyatları. Aslında mevsim gereği ucuzlamalıydı ama ucuzlamak bir yana sebze ve meyve fiyatlarının ateşi daha da yükseldi. Tüketici zamanı geldi diye ucuzluk bekledi ama etiketlerin çoğu artık çift haneli. Yerli ürünlerini satan üreticiyse durumdan memnun.

Tüketicinin moralini daha da bozacak bir zam da motorinden. Sebze meyve fiyatlarını doğrudan ilgilendiren nakliye maliyeti bu zamla daha da artacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">