Kent 52 Ordu

OSKİ ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

OSKİ ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
03 Kasım 2015 - 17:03 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.

DAMARLI VE YUKARIKIZILEN MAHALLELERİ’NİN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Ordu’nun dört bir yanında birbirinden önemli projeleri hayata geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü, uzun yıllardır süre gelen içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor.
OSKİ Genel Müdürlüğü’nce Gölköy ilçesi Damarlı ve Ulubey ilçesi Yukarıkızılen Mahalleleri’nde devam eden içme suyu çalışmaları tamamlanarak şebekeye yeterli ve temiz içme suyu verildi.
İSALE HATTI ÇALIŞMALARI HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Proje kapsamında ilk kazmanın vurulduğu günden itibaren hızlı bir tempo içerisinde devam eden çalışmaların sonunda özellikle yaz aylarında yaşanan sorunlar sona erdi. OSKİ ekipleri tarafından yapılan yatırımla birlikte bölgede uzun yıllar boyunca benzer sorunların yaşanmayacağı ifade edildi. Damarlı ve Yukarıkızılen Mahalleleri’nde yapılan çalışmalarda 16 bin m uzunluğundaki içme suyu hattı döşendi. Su kullanımının yoğun olduğu dönemlerdeki ihtiyacı karşılamak üzere biri 50 m3, diğeri 100 m3 kapasiteli iki adet içme suyu deposu inşa edildi. Hat üzerindeki vantuz, tahliye logarları ve bağlantı çalışmaları tamamlanmak üzere olup, mekanik ve elektrik imalatları da hızlı bir şekilde gerçekleştirilen depolar kullanıma hazır hale getirildi.
100 M3’LÜK YENİ DEPO YAPILDI
OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Gölköy Damarlı ve Ulubey Yukarıkızılen Mahalleleri’ne proje kapsamında; Tez Deresi üzerinden cazibeli olarak Damarlı Mahallesi’ne yaptığımız içme suyunun yeni 100 m3lük ana depoya ulaşımını sağlayarak, hanelere dağılımını gerçekleştirdik. Yine aynı hat üzerinde Ulubey Yukarıkızılen Mahallesi’ne içme suyu hattı döşeyerek suyun mevcut depoya ulaşmasını ve mahalle halkının sağlıklı içme suyuna kavuşmasını sağladık” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">