Kent 52 Ordu

ORDULU SPORCULAR SAMSUN’DA YARIŞACAK

ORDULU SPORCULAR SAMSUN’DA YARIŞACAK
13 Ekim 2017 - 17:43 'de eklendi ve 2870 kez görüntülendi.

13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında, Samsun’ un çeşitli merkezlerinde yapılacak olan Türkiye Oryantiring Federasyonu Bilgi Okulları 1.Kademe Yarışları; uzun ve orta mesafelerde gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan Oryantiring yarışlarında Ordu’yu temsilen 32 sporcu katılacak.

Bugün Labirent Oryantiringi tanıtım ve farkındalık etkinliğiyle başlayan Oryantiring organizasyonu kapsamında ikinci gün uzun mesafe ve gece yarışları üçüncü gün ise orta mesafe yarışları yapılacak.

Oryantiring Dünya Şampiyonası’nda da ter döken ve birçok başarıları imza atan Ordulu milli sporcularımız Yaren Yılmaz ve Mustafa Ali Türkmenoğlu’nun da aralarında bulunduğu 32 Ordulu sporcumuz, Samsun’da düzenlenecek olan ‘’Türkiye Oryantiring Federasyonu Bilgi Okulları 1.Kademe Yarışları’’nda yerlerini alacak.

Türkiye Oryantiring Federasyonu, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bilgi Okulları’nın işbirliği ve destekleriyle yapılacak olan şampiyona;

14 Ekim 2017 Cumartesi günü Kabadüz mevkii saat:10:00‘da uzun mesafe,

14 Ekim 2017 Cumartesi günü Akşam saat 19:00’da Cumhuriyet meydanında Gece Orayntiring’i yarışması ve Altın Pusula Ödül Galası,

15 Ekim 2017 Pazar günü de Yeniköy Mevkii’de saat 10:00‘da orta mesafe yarışı şeklinde yapılacak.

13 Ekim Cuma günü başlayan ve 15 Ekim Pazar günü sona erecek olan etkinlikte, Oryantiring Ordusu Spor Kulübü sporcusu Yaren Yılmaz ve Rusumat 4 Gençlik Spor Kulübü sporcusu Mustafa Ali Türkmenoğlu da Ordu’yu temsilen yarışacak ve toplamda 32 Ordulu sporcumuz yarışmada ter dökecek.

Hakemler gözetiminde yapılacak olan yarışlarda Ordu’dan Emrah Kuvan ve Murat Kaya’da hakem olarak görevlerini yerine getirecek.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER