Kent 52 Ordu

KORDON BOYU IŞIL IŞIL

KORDON BOYU IŞIL IŞIL
23 Temmuz 2015 - 18:16 'de eklendi ve 3153 kez görüntülendi.

Ordu Büyükşehir20150722_646488 Belediyesi’nin sürdürdüğü çevre düzenlemeleri kapsamında farklı bir uygulamaya gidilerek 3 ilçenin sahil kordonuna led aydınlatma elemanları yerleştirildi.

Altınordu, Fatsa ve Perşembe ilçelerinde kordon boyu monte edilen aydınlatmalar özellikle akşamları oluşturduğu rengarenk görüntüsüyle vatandaşların dikkatini çekiyor.

KORDON BOYUNA FARKLILIK KATTI…

Ordu Büyükşehir Belediyesi çevre düzenleme çalışmaları kapsamında, Altınordu ilçesinde sahil kordonuna toplam 674 adet ledli kent estetik elemanı(bolart), 60 adet de led aydınlatma direği ve ekipmanı monte etti. Akşam saatlerinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı kordon boyunda ortaya çıkan rengarenk görüntüler vatandaşların ilgisini çekiyor. Teleferik alt istasyonu ile liman arasında yer alan yaklaşık 1700 metrelik bölüme yerleştirilen aydınlatmalar, Ordu sahil yolunun uluslararası karayolu güzergahı üzerinde yer almasından dolayı da araç sahipleri ve yolcular tarafından da rahatlıkla görülebiliyor.

BAŞKAN YILMAZ; “FARKLILIKLARI YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz sürdürülen tüm çalışmaların Ordu’nun Karadeniz’de bir marka kent olması için hayata geçirildiğini söylerken; “Özellikle eşsiz bir kıyıya sahip olan bu il Karadeniz sahil yolu üzerinde tüm güzelliklerini sergilemektedir.  Ne kadar şanslıyız ki böylesine güzel ve doğayla iç içe bir kentte yaşıyoruz. Her gün binlerce insanın yolculuğu sırasında geçtiği bu ilin peyzaj düzenlemeleri ve şehir mobilyalarına da özen göstermeliyiz. Bu doğrultuda sahil boyunca birçok yeniliği hizmete sunuyoruz. Son olarak kıyılarda sürdürdüğümüz projeler ve aydınlatmalarla Karadeniz’de Ordu olarak bir farklılığı daha yaşatıyoruz. Vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgi ve duydukları memnuniyet bizleri de mutlu etmiştir. Farklılıkları hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, led aydınlatmaları Altınordu ilçesi dışında Perşembe ve Fatsa ilçelerine de yerleştirmeyi sürdürüyor. Büyükşehir’in elinde toplam 1100 adet bolart, 550  adet de aydınlatma direği bulunuyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER