Kent 52 Ordu

HİLMİ GÜLER: “ASIL PARA ARI SÜTÜNDE”

HİLMİ GÜLER: “ASIL PARA ARI SÜTÜNDE”
14 Mayıs 2019 - 17:23 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, DÜNYANIN EN PAHALI SÜTLERİ ARASINDA YER ALAN VE SON YILLARDA EKONOMİK YÖNDEN BÜYÜK BİR RAĞBET GÖREN ARI SÜTÜ ÜRETİMİNE ÖNEM VERİLMESİ GEREKTİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan ve son yıllarda ekonomik yönden büyük bir rağbet gören arı sütü üretimine önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Dünyada bal üretiminde Çin’den sonra ikinci sırada yer alan ve Türkiye’nin en çok bal üreten ili olan Ordu’da arı sütü üretiminin ekonomiye büyük katkı sağladığına dikkat çeken Başkan Güler, kilosu 5-7 bin TL arasında değişen bu ürünün iyi bir gelir kaynağı olan ürünlerden biri olduğunu vurguladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, önümüzdeki dönemde bununla ilgili çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Yeni dönemde tarım alanında gelir getiren bu tür işlere yoğunlaşacaklarını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şöyle devam etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">