Kent 52 Ordu

HASTANELERDE STAJYER ÖĞRENCİLERİN YEMEK SORUNU

HASTANELERDE STAJYER ÖĞRENCİLERİN YEMEK SORUNU
06 Aralık 2018 - 15:37 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, hastanelerde stajyer öğrencilerden yemek karşılığı ücret almaya çalışan bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Adıgüzel, yaptığı açıklamada, kimi hastanelerde görevli stajyer öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılamak için ödediği ücret konusuna değindi ve bazı hastane yönetimlerinin stajyer öğrencilere yemek vermediğini belirtti.

Konuyla alakalı Sağlık Bakanlığı ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade eden Adıgüzel, bu konuya çözüme kavuşturarak bir yönetmelik çıkarılacağını aktardı.

Hastanelerde stajyer öğrencilerden yemek karşılığı ücret talep edildiği takdirde şikayette bulunmalarını isteyen Adıgüzel, bu konuda olumlu bir tavır ortaya koyan Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini iletti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">