Kent 52 Ordu

GÜREŞ TARİHİ YAAD EDİLDİ

GÜREŞ TARİHİ YAAD EDİLDİ
28 Kasım 2018 - 16:04 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

“Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında eski güreş gelenekleri yeniden başlıyor.

“Benim Oğlum, Senin Oğlunu Yener” etkinliği, Selimiye İmam Hatip Lisesi spor salonunda İl Müdürü Mustafa Genç, Selimiye İmam Hatip Lisesi Müdürü Ersin Yıldırım, öğretmenler ve öğrencilerin coşkulu katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşma yapan Genç; “sayın okul müdürüm, geleceğimizin teminatı gençlerimiz, pehlivanlarımız hepiniz bugün burada Koşabiliyorken Koş projesi kapsamında 1000 yıllık geleneğimiz olan ata sporumuz geleneksel güreş sporunu canlandırma projesinin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Neden Selimiye İmam Hatip lisesini tercih ettiğimiz tribünlerden de anlaşılıyor. Bizi konuk ettiniz, bu organizasyona büyük ilgi gösterdiniz. Projeyi kısaca özetleyecek olursak, geleneklerimiz kültürümüz unutulmasın ve yeniden yaşatılması hedeflenmiştir. Kültürümüze sıkı sıkı sarılmamız lazım, atalarımızdan bize yadigar. Bizler güçlü olmak zorundayız ve görüyoruz ki gençler geleceğe hazır ve bizi geleceğe taşıyacak güç gençlerimizde mevcut. Ben hepinize teşekkür ediyorum ve yarışmaya katılan pehlivanlarımıza başarılar diliyorum”, dedi.

Spor İl Müdürü Mustafa Genç ayrıca spora ve sporculara daha iyi hizmet sunmamız için destek olan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">