logo

reklam
22 Eylül 2018

GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI İŞTEN KOVULDU

Ordu’da özel bir araç kiralama şirketinde çalışan bir kişi Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’ne kiralanan bir aracın Kırıkkale’de olduğunu ortaya çıkarınca araç kiralama şirketi tarafından işten çıkarıldı.

Ordu’da özel bir taşeron firmasında çalışan ve Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde şoförlük yapan Hüseyin Tanrıver, müdürlüğe bağlı kiralık araçla şirket sahiplerini Kırıkkale iline düğüne götürdü. İddialara göre araç o gün bakımda diye kayıtlara geçirildi. Ancak yakıt parası özel şirket tarafından Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’ne fatura edildi. Bunun üzerine devletin parasını korumak adına duruma karşı çıkan Hüseyin Tanrıver ve diğer şoför Özer Keskin taşeron firma tarafından işten çıkarıldı. Arkadaşına sahip çıkmak adına işten çıkarılan Özer Keskin, yaşadıklarını anlattı.

Hizmet alımı yoluyla Sağlık Müdürlüğü çalışanı Keskin’in iddialarına göre, müdürlük içerisinde araç sorumlusu olarak görev yapan kişi tarafından haksız duruma düşürüldü. Keskin, müdürlük içerisinde bulunan kişinin bunlardan haberdar olduğunu ve bu durumu kapatmaya çalıştığını söyledi.

Yüzde 61 engeli olan Özer Keskin yaşananlar sebebiyle arkadaşıyla birlikte işsiz kaldı.

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?