Kent 52 Ordu

GENÇ, BAŞARIYA GİDEN YOLU ANLATTI

GENÇ, BAŞARIYA GİDEN YOLU ANLATTI
13 Aralık 2018 - 18:18 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, gençlerle Namık Altaş Koleji’nde buluştu. 1994 Gençler Dünya şampiyonu olan Mustafa Genç sporda ve hayatta başarının sırlarını gençlerle buluştuğu söyleşide aktardı.

Söyleşiden önce Genç’in gerçekleştirdiği sportif – kültürel faaliyetlerin sunumu yapıldı. “Hayatım Boks” adlı belgesel ve İl Müdürü Genç’in 1994 te Dünya şampiyonluğunu kazandığı final maçının bir kısmı öğrencilerle birlikte izlendi. Gerçekleştirilen projelerin ne kadar önemli olduğu ve insanların hayatına etkileri belgesel sayesinde daha gerçekçi bir bakış ile gençlere aktarılmış oldu.
Genç söyleşide şunları aktardı, “ Öncelikle bizi davet edip, sizlerle buluşmamızı sağlayan sayın Selman beye teşekkür ederim. Spor Nedir? Önceden belirlenmiş kurallara göre bireysel veya takım halinde yapılan, genellikle rekabete dayalı yarışma ve kişisel eğlence veya mükemmelliğe ulaşmak için yapılan fiziksel veya zihinsel aktivitelere veril genel tanımdır. İnsan; çocukluktan yaşlılığa dek devam eden süreçte büyüyen, gelişen ve değişen bir varlıktır. Bu sürecin sağlıklı devamı için, hastalıklardan ve sakatlıklardan korunmak ve bunlara karşı dirençli olmak için spor hayati önem taşır. Yaşam kalitemizi yükseltmek ve hayata karşı dik durmak için bu altın kuralı unutmamak, hayatımızda mutlaka spora yer açmak gerekir.
Geleceğin gençlere emanet edileceğine, bunun için sağlıklı ve bilinçli bir neslin yetiştiğini görmek bizim en büyük ödülümüz ve gözümüz arkada kalmayacak sayenizde.
Tüm bu imkanları sizlere ulaştırmamızı sağlayan başta Gençlik ve Spor bakanımız sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valimiz sayın Seddar Yavuz’a, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">