Kent 52 Ordu

GELENEKSEL SANATLAR ORMEK’TE HAYAT BULUYOR

GELENEKSEL SANATLAR ORMEK’TE HAYAT BULUYOR
11 Şubat 2019 - 16:08 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları arasında yer alan ahşap oymacılığı sanatını yaşatmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları Ünye Şubesi tarafından ahşap oymacılığı kursu açıldı.

Zanaatkâr Ali Rıza Ateş öncülüğünde verilen 664 saatlik kursa başvuru yapan 19 kursiyer iş güvenliği önlemlerini alarak yüzey oyma, tabii şekil oyma, kaplama ve kakma gibi alanlarda eğitim alıyor.

Kursiyerlere elde kesme, elde şekillendirme, tabii şekil oyma, yüzey oyma, ahşap kakma, kaplama ile kakma, yüzey kaplama ve onarma, dolgu ve son kat vernikleri konusunda eğitim veren Zanaatkâr Ali Rıza Ateş, Selçuklu’ya dayanan bu zanaatı gelecek nesillere aktarmayı amaçlardıklarını söyledi.

Kursiyerler ise ORMEK kurslarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">