Kent 52 Ordu

FINDIĞIN FİYAT TESPİTİNDE EMEKÇİLER DE SÖZ SAHİBİ OLMALI

FINDIĞIN FİYAT TESPİTİNDE EMEKÇİLER DE SÖZ SAHİBİ OLMALI
15 Nisan 2019 - 15:05 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TARAFINDAN FINDIK SORUNLARININ ÇÖZÜMLENMESİ AMACIYLA YAPILAN “ULUSAL FINDIK ÇALIŞTAYININ” KAPANIŞ PROGRAMINDA SÖZ ALAN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, “BİR GIDA ÜRÜNÜ OLMASINA İLAVETEN FINDIK, KİMYA SEKTÖRÜNDE DE DEĞERLENDİRİLEBİLİR” DİYEREK FINDIK FİYATININ TESPİTİNDE ÜRETİCİLERİN DE SÖZ SAHİBİ OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından fındık sorunlarının çözümlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı Ordu’da sektörün önde gelen kurum, sanayi ve üniversite temsilcilerinin katılımı ile “Ulusal Fındık Çalıştayı” düzenlendi.

Sonuç bildirgesinin açıklandığı kapanış programında çalıştayı ve fındığı değerlendiren Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, fındığın sadece içerisinin değil kabuğunun da kullanılabilir olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu.

Fındığın fiyatına da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, fındıktan üretilebilecek farklı yan ürünler sayesinde fındığın getirisini de artırmış oluruz. Diyen Güler,  fındığın fiyatının tespitinde emekçilerin söz sahibi olması gerektiğini aktardı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">