Kent 52 Ordu

”ENGELLİLER GÜNÜ”NDE FARKINDALIK MAÇI

”ENGELLİLER GÜNÜ”NDE FARKINDALIK MAÇI
03 Aralık 2018 - 18:20 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Bahçeşehir Koleji öğretmenleri gösteri maçı yaptı.

Altınordu Belediyesi ve Bahçeşehir Koleji ortaklığında 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Bahçeşehir Koleji Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’inde mücadele eden Altınordu Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı ile öğretmenler bir gösteri maçı yatı. Etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, idareciler, sporcular, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Farkındalık etkinliğinde öğretmenler, basketbol takımı oyuncuları gibi tekerlekli sandalye de oturarak mücadele etti. Sporcuların ve öğretmenlerin karma olarak mücadele ettiği müsabaka, öğrencilerin ‘Engel Yok’ tezahüratları arasında oynandı.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturma günü olduğunu söyledi.

Gerçekleşen farkındalık müsabakasında bedensel engelli sporcularla maç yapan öğretmenler ise Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına çok önemli bir farkındalık oluşturduğu için teşekkürlerini ilettiler.

Etkinliğin ev sahipliğini yapan Bahçeşehir Koleji Enver Yücel Kampüsü Müdürü Semra Ebil ise konuşmasında; ‘’Çocuklarımıza temel derslerimizin yanında eğitim noktasında da bütün Türkiye’deki mozaikle birlikte nasıl yaşamaları gerektiğini de öğretmemiz gerekiyor’’ dedi.

Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı Adem Kurucu’da farkındalığın bir gün değil her gün olmasını istediklerini dile getirdi.

Düzenlenen etkinlik sporculara çiçek ve plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">