Kent 52 Ordu

BÜYÜKŞEHİRİN GÜREŞ ORDU’SU VAR

BÜYÜKŞEHİRİN GÜREŞ ORDU’SU VAR
08 Aralık 2018 - 17:54 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

Ata sporumuz güreşte Ordu’nun gurur kaynağı olan Büyükşehir Belediyesi, bu sporda geleceğin şampiyon adaylarını ve mili takımın rezerv sporcu kadrosunu Ordu’dan çıkarmayı hedefliyor.

Başkan Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, “2024 olimpiyatlarına gidecek Güreş Milli Takım sporcu kadrosunda kulübümüzün sporcularının da yer alması en önemli hedefimizdir” dedi.

Geleceğin yıldızları hedefi ile 2017 yılında kurulan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş Takımının, 39 yatılı ve 14 Kahramanmaraş Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezinde olmak üzere toplamda 65 lisanslı sporcu ve 3 antrenör bulunduğunu belirten Başkan Tekintaş 2018 sezonunda katıldıkları şampiyonlarda 12 Altın, 10 Gümüş ve 15 Bronz madalya kazanma başarısı gösterdiklerini, takımda sıklet Türkiye şampiyonlarında Minikler Avrupa ikincisi ve üçüncüsü, Yıldızlar Avrupa ve Yıldızlar dünya üçüncülüğü dereceleri kazanmış sporcuların bulunduğunu ifade etti.

Başkan Engin Tekintaş güreş takımının hazırlıklarını büyük bir titizlikle sürdürdüğüne vurgu yaparken; ‘’ Geçmişte Ordu’dan çıkan başpehlivanlarımız Mustafa BÜK, Davut YILMAZ ve Recep Kara’dan sonra yeni marka sporcularımız yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">