Kent 52 Ordu

”BURASI ORDU BURADA İŞ VAR”

”BURASI ORDU BURADA İŞ VAR”
14 Mart 2019 - 17:13 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 21 Ocak 2019 tarihinde TOBB Ekonomi Şurası’nda başlatılan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019” programı kapsamında, “Burası Ordu Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen ve yeni teşvik programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

  Toplantıya Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, OTSO Başkanı Servet Şahin, Ordu Borsa Başkanı Ziver Kahraman, SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık ve işadamları katıldı.

 

 “İstihdam Seferberliği 2019” programı kapsamında “Burası Ordu Burada İş Var”  sloganıyla yeni teşvik programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, istihdama katkı sağlayan iş adamlarına teşekkür etti.

 

  Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi olarak şuanda İŞKUR’da dahil olmak üzere yaklaşık 3.500 kişiye yakın istihdam sağladıklarını söyledi.

 

  OTSO Başkanı Servet Şahin yaptığı konuşmada, “Burası Ordu Burada İş Var” diyoruz. İstihdam demek; bereket demek, iş demek, aş demek. İnşallah ülkemize hayırlı olur. Çünkü, ülkemizde herkes taşın altına elini sokmak zorunda” derken, Borsa Başkanı Ziver Kahraman ise konuşmasında, 2017 yılındaki istihdam seferberliğinde kamu ve özel sektör olarak bir buçuk milyon ilave istihdam sağlandığını hatırlattı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">