Kent 52 Ordu

AYBASTI’DA GÖL BUZ TUTTU

AYBASTI’DA GÖL BUZ TUTTU
10 Ocak 2019 - 15:29 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

Ordu’da etkili olan kar yağışının ardından bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası’ndaki göl buz tuttu. Son yılların en soğuk kış mevsiminin yaşandığı Ordu’da Aybastı Perşembe Yaylası’nda bulunan gölün üzeri yaklaşık 20 santim buz tutarak görenlere tadına doyulmaz bir güzellik sunuyor.

Ordu son yılların en sert kışını yaşıyor. Şuanda hava sıcaklıkları normal seviyelerde olsa da iç ve yüksek kesimlerde hala kar görmek ve aşırı soğukları yaşamak mümkün. Yaşanan bu kış şartları insanlara birbirinden farklı güzellikler de sunmuyor değil.

Bu sunulan doğal güzelliklerden biride doğal menderesleriyle ününü tüm dünyaya duyuran Aybastı Perşembe Yaylası. Kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından denize 70 kilometre uzaklıkta bulunan bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası’nda kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.Perşembe Yaylası üzerinde bulunan göl, yaklaşık 20 santim buz tuttu. Vatandaşlar, yayladaki doğal gölün buz tutan yüzeyinde yürüyüş yaparak fotoğraf çektirdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">