Kent 52 Ordu

AVRUPALI TÜRKLER MEMNUN DEĞİL! ”DÜNYAYA REZİL OLDUK”

AVRUPALI TÜRKLER MEMNUN DEĞİL! ”DÜNYAYA REZİL OLDUK”
15 Nisan 2019 - 14:53 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

ORDULU GAZETECİ VE TELEVİZYON PROGRAMCISI SAVAŞ ÇELEBİ, ALMANYA’DA TÜRK VATANDAŞLARINA UZATTIĞI MİKROFONDA 31 MART’TA TÜRKİYE’DE YAPILAN MAHALLİ VE YEREL İDARELER SEÇİMLERİNİN AVRUPA’YA YANSIMALARINI SORDU.

Almanya’nın yazılı ve görsel basınında da oldukça yakından takip edilen ve büyük eleştiriler alan seçimlerin nabzını tutan ordulu gazeteci ve televizyon programcısı Savaş Çelebi, Almanya’da yaşayan Ordululardan da Ordu’nun değerlendirmesini aldı.

Çelebi’nin mikrofon uzattığı Avrupalı Türkler, yaptıkları açıklamalarda; “Son yılların en kötü seçimini yaşamaya maalesef üzülerek buradan tanık olduk. 31 Mart Yerel Seçimleri yerine ‘Seçim İstanbul’ deselerdi adına daha iyi olmazmıydı. İşin şakası bir yana Avrupa’da başta Almanya olmak üzere diğer ülke basın kanallarından da izlediğimiz kadarıyla dedikleri şu, ‘Türk seçmeninin iradesi esaret altına mı alındı?’ soruları bizleri derinden üzmektedir. Demokrasi adına örnek bir seçim olmamıştır. Türkiye, bu seçimlerde üzülerek belirtmekte fayda görüyoruz sınıfta kalmıştır. Resmen Dünyaya rezil olduk. Böyle bir seçim ve böyle bir seçim sistemi ilk defa görüyoruz. İnşallah fazla uzatmazlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Almanya’da yaşayan Ordulular da, Ordu’nun sonuçları için; “Ordu, bu kez yine Başkan Erdoğan’ı üzmedi. İttifak halinde bir fire normal bir sonuçtu. Ancak CHP’nin özellikle Altınordu’da çok az bir oranla seçimi kaybetmesi biraz düşündürücüdür. CHP, Altınordu başta olmak üzere Ünye, Fatsa, Perşembe, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Mesudiye gibi kritik ilçelerde artık özüne dönmelidir. Gülyalı adayı Türkiye’nin en genç belediye başkanı ünvanına sahip. Bu arkadaşa da siyaset üstü herkesin sahip çıkması lazım. Öyle de olursa güzel bir demokrasi örneği ortaya çıkar.

Diğer taraftan ortaya çıkan bu sonuçlarda AK Parti asla bir rehavete ve güç zehirlenmesine kapılmamalıdır. Bunun sonuçlarını geçmiş dönemlerde hep birlikte görmüştük. Aynı hatalar İnşallah bu kez de tekerrür etmez” dediler.

Gazeteci ve televizyon programcısı Savaş Çelebi, ayrıca 20 Nisan’da sona erecek olan siyasi partilerin Olağan üstü itirazları ve YSK’nın kesin kararlarının açıklamasının ardından bir kez daha kamuoyu araştırması yapacağını duyurdu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">