Kent 52 Ordu

ADIGÜZEL’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

ADIGÜZEL’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
20 Nisan 2019 - 16:57 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

CHP ORDU MİLLETVEKİLİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA ADIGÜZEL, CHP’NİN ORDU’DA İDDİALI OLDUĞU İLÇELERDE SEÇİMİ KAYBETMESİNİN VE KENDİSİNİN BEKLENENİN ALTINDA OY ALMASININ NEDENLERİNİ AÇIKLADI.

Yazılı bir açıklama yapan Adıgüzel şunları söyledi; “Şunun bilinmesini isterim ki, Sayın Genel Başkan tarafından şahsımın Ordu’da Büyükşehir Belediyesine aday gösterilmesinin İstanbul ve kritik oylarla kazanılan Antalya, Muğla vb. birçok büyükşehirde kritik katkısı olmuştur. Adaylığım ile birlikte Ordu’dan olumsuz etkisi olabilecek. İdris Naim Şahin’in partimizden ya da ittifak adayı olarak tezgâhlanması ya da karşısına aday konulmayarak destekleniyor görüntüsü engellenmiştir. Bu kişiden dolayı Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ordu’dan tüm seçim boyunca kullanacağı bir malzeme verilmesinin, CHP’ye çamur atılmasının fırsatı verilmemiştir. “

“Gerek sol, Atatürkçü ve aydın kesimin, gerekse Kürt halkının kabul edemeyeceği bu aday nedeniyle bu seçmenlerin partiye küsmesi de engellenmiştir. İstanbul’daki rakip aday ile aramızdaki kritik oy miktarı bu öngörümüzün, hamlemizin ve mucadelemizin haklılığını da ortaya koymuştur.”

“Ordu’da aldığımız oy tabi ki istenilen düzeyde değildir. Bunun nedenleri de malumdur ve tüm Ordu bilmektedir. İlçelerde CHP adayına ama büyükşehirde ise İdris Naim Şahin’in aday olduğu Saadet Partisine projesini yapanlar hem büyükşehirde hem de başta merkez Altınordu olmak üzere alabileceğimiz birçok ilçede kaybetmemize neden olmuştur. Bunun da analizi gereken şekilde ve yerlerde zamanı gelince yapılacaktır.”

“Ama şunun bilinmesi zaruridir. Bazen sınırsız imkân ve destek ile %30 alırsınız, ama beklenenin altındadır ve sadece adaya hizmet eder. Bu aslında bir mağlubiyettir. Bazen de böyle %15 alırsınız beklentinin üstündedir ve ülkemize hizmet eder. Bu aslında bir galibiyettir. Tabiki sandıktan çıkan zarfların bir sayısı vardır ve kağıda yazılır. Ama bir dik duruşun, bir bayrak tutuşun sayı ile ifadesi yoktur ve tarihe yazılır.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> " style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url( ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">