BAŞKAN TÖREN, “HER NE SEBEP OLURSA OLSUN BU ŞEHRİN TEK BİR İNSANINA BİLE ASLA ARKAMIZI DÖNMEYECEĞİZ”
BAŞKAN AŞKIN TÖREN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞI İLE ŞEHRİ DİNLEMEYE VE SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her alanda şehri inşa eden çalışmalarının yanında insanı ihmal etmeyen gönül veren gönül alan hemşehrilerinin dertlerini derdi bilen anlayış ve duyguyla onlarla bir araya gelmeyi onlarla hasbihal etmeyi, istek ve taleplerini dinlemeyi ve imkanlar dahilinde çözümler üretmeyi sürdürüyor. Altınordu Belediye Meclis salonunda düzenlenen Halk günü programında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tören, “biz bu milletin kaderini kendimize kader eyledik. Her ne sebep olursa olsun bu şehrin tek bir insanına bile asla arkamızı dönmeyeceğiz” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana gece gündüz demeden sahada bulunan ve tüm çalışmaları yakından takip eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, şehrin sokak ve caddelerinde, mahalle ziyaretlerinde her fırsatta bir araya geldiği Altınordulu’lar ile aynı zamanda düzenli olarak sürdürdüğü Halk Günü toplantıları ile de doğrudan iletişim kurarak ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışı ile her bir hemşehrisinin gönlüne dokunmaya devam ediyor.

“BU ŞEHRE VE İNSANIMIZA HİZMET BİZİM VAROLUŞ SEBEBİMİZDİR”

Halk günü toplantısında konuşan Başkan Tören, şehrin hem merkezinde hem de kırsalda çalışmalarda seferberlik ilan ettiklerini söyledi. Klasik Belediyecilik hizmetlerini kesintisiz bir mesai ile sürdürdüklerini ancak bunun yanında Gönül Belediyeciliğini kapsayan Sosyal Belediyecilik ve Yeni Nesil Belediyecilik anlayışı ile şehre ve insana dair hiçbir soruna da kayıtsız kalmadıklarının altını çizdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yıldır ülkemizde yaşanan ve merkezi yatırımlarla ilimizin de payını aldığı değişim ve dönüşümü Yerel kalkınma modeli ile şehirde sürdürülebilir hale getirmeye çalıştıklarını ifade eden başkan Tören, “Nasıl 20 yıllık bir devletimizin hükümetimizin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki yapılan dönüşümden devrimden şehrimiz bir Havalimanı şehrimiz bir Şehir Hastanesi bir Çevreyolu bir Üniversite gibi birçok imkândan yararlanmışsa bunu yerelde biz bu değişimi dönüşümü bir yerel kalkınma modeli ile sürdürebiliriz inancı ile 30 aydır kesintisiz bir mesai yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bu şehre ve insanımıza hizmet bizim varoluş sebebimiz” ifadelerini kullanan Başkan Tören açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“HERKESE EŞİT GÖZLE EŞİT SAYGIYLA EŞİT HÜRMETLE BAKMAK GİBİ BİR MÜKELLEFİYETİM VAR”

“Şehrin kimliğine yeşil konusundaki taleplerine yanıt veriyoruz.  Kadına erkeğine engellisine çocuğumuza garibanına ama bu şehrin geleceği olan vizyonu olarak gördüğüm 2. Kuşak neslimize de katkı veriyoruz. Altınordu Belediye başkanı sıfatıyla yediden yetmiş yediye amasız fakatsız nizasız fasılasız herkese eşit gözle eşit saygıyla eşit hürmetle bakmak gibi bir mükellefiyetim var. Bir gelişme varsa bir kalkınma varsa bir büyüme varsa bir barış bir kardeşlik bir birlik beraberlik varsa 250 bin insanımızın her birinin hanesine bir şekilde yansısın istiyorum. Böyle olursa biz milletimizin dualarına inşallah muhatap oluruz. Valiliğimiz Büyükşehrimiz kamu kurum ve kuruluşlarımız bölgesel ajansımız başta olmak üzere tüm bu alanda şehrin markalaşması gelişmesi insanımızın refahı şehrimizin yükselmesi adına faydalı yararlı her işte herkesle masaya oturmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.”