30 Ağustos Zaferi Kutlama Mesajı

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 30 Ağustos Zaferi Kutlama Mesajı

Milletimizin hür ve bağımsız yaşama iradesini ortaya koyarak destansı bir mücadele ile elde ettiği büyük zaferin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Tarih boyunca hürriyeti için büyük mücadeleler vererek önemli zaferlere imza atan milletimiz, 30 Ağustos’ta elde ettiği başarıyla bağımsız yaşama istikrarını bir kez daha tüm dünyaya göstererek tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Bütün imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele, sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Ülkemizin emanetçileri olarak bizlere düşen en mühim görevlerden biri vatanını ve bayrağını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan, çalışkan, üretken ve nitelikli gençler yetiştirerek ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine vesile olmaktır.

Bu düşüncelerle milletimizin sahip olduğu üstün iradenin en önemli simgelerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü kutluyor; başta Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.