Kent52 3. SAYFA BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılığa verdiği destekler büyüyor. Bugüne kadar 40 adet sera kurup, üreticilere 1 milyon 300 bin yazlık ve kışlık sebze fidesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi, il ekonomisine 5 milyon lira katkı sağladı. Büyükşehir Belediyesi son olarak Çaybaşı ilçesindeki 30 üreticiye sera naylonu desteği verdi.

Tarım ürünlerini çeşitlendirmek, tarımsal üretim ile ilgili olarak kullanılmayan potansiyeli aktif hale getirerek ekonomiye kazandırmak ve yeni üretim modelleri oluşturarak yerelde yeni sektörlerin gelişmesini teşvik etmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan projeler her geçen gün büyüyor.

ÜRETİCİLERE EK GELİR İMKANI

Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Üretici ile El Ele” projesi kapsamında kendi imkanlarıyla sera kuran Çaybaşı ilçesindeki 30 üreticiye sera naylonu desteği verdi. Büyükşehir Belediyesinden sera naylonu desteği alan üreticiler, yetiştirdiği ürünlerle hem kendi sebze ihtiyacını karşılayacak hem de gelir elde edecek.

40 SERA KURULDU, 1 MİLYON 300 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılından bu yana örtü altı sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere önemli desteklerde bulundu. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, il genelinde 40 adet sera kurulumu gerçekleştiren Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, üreticilere 1 milyon 300 bin yazlık ve kışlık sebze fidesi dağıttı. Bu desteklerle birlikte kent ekonomisine yaklaşık 5 milyon lira katkı sağlandı.