Kent52 3. SAYFA BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU, BÖLGESİNİN YÜKSELEN YILDIZIDIR”

BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU, BÖLGESİNİN YÜKSELEN YILDIZIDIR”

BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU, BÖLGESİNİN YÜKSELEN YILDIZIDIR”

BAŞKAN TÖREN “ALTINORDU, BÖLGESİNİN YÜKSELEN YILDIZIDIR”

ALTINORDU BELEDİYESİ OTO GALERİCİLER SİTESİ’NİN YAPIMINA BAŞLANDI

Altınordu Belediyesi, ikinci el oto ticaretinde Altınordu’ya bölgesinde büyük üstünlük ve avantaj sağlayacak şehrin sektörel ticaret merkezi “Oto Galericiler Sitesi’ projesinde çalışmalara start verdi. Proje tamamlandığında Altınordu bölgede ikinci el otomobil piyasasında önemli bir rol üstlenecek.

Oto galericiler işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklik üzerine şehrin içinde kümelenen araçların kaldırılması, ikinci el oto pazarlarının şehir dışında tek bir mekânda toplanması ve sektörel bir ticaret merkezi oluşturulması amacıyla Altınordu Belediyesince hazırlanan projede geçtiğimiz günlerde tamamlanan yapım ihalesinin ardından çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.

YAPIMINA BAŞLANAN SEKTÖREL TİCARET MERKEZİ ‘OTO GALERİCİLER SİTESİ’NDE YOK YOK!

Altınordu Belediyesince, vatandaşların tüm ihtiyaçlarını aynı yerde karşılayabilecekleri alışveriş merkezi konseptinde tasarlanan ve Karacaömer mahallesinde 17 Bin 660 metrekare alan üzerinde yapımına başlanan projede; 9 Bin 235 metrekare kapalı alan, 2 bin 600 metrekare yeşil alan, 3 bin 800 metrekare açık otopark yer alıyor. 4 bloktan oluşan Oto Galericiler Sitesinde 62 adet oto galerinin yanında idari bina, Noter, oto ekspertiz, oto yıkama, kafe, kuaför, market gibi sosyal yaşam alanları da yer alıyor.

“ALTINORDU MARKA VE MODEL OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR”

Kesintisiz devam eden çalışmalarıyla şehrin alt ve üstyapısında büyük bir değişim ve dönüşüme imza attıklarını söyleyen Başkan Tören, “sağlıklı altyapı, konforlu ulaşım hedefi ve bütün şehir eşit hizmet ilkesi ile 92 mahallemizde hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Doğru planlama, kaynakların ekonomik kullanımı, çözüm odaklı günü değil geleceği kurtarmaya yönelik belediyecilik hizmetlerimizin yanında, her bir vatandaşımıza dokunan sosyal belediyecilik çalışmalarımız da durmaksızın devam ediyor” dedi.

“Vizyonu Dünya Kenti Altınordu” hedefi ile yarışan şehirlerle rekabet edebilen, model, marka ve modern bir şehir için tarımdan turizme, kültürden sanata, teknolojiden ticarete her alanda projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Tören, Oto Galericiler Sitesi’nin tamamlandığında şehre değer, ticarete canlılık katacağını belirtti.

“Projenin hayata geçirilmesinde iş birliği ve destekleri için oto galerici esnaflarına teşekkür ediyorum diyen Başkan Tören, sözlerini şöyle sürdürdü “Altınordu Belediyesi Oto Galericiler Sitesi, galericilerimizin daha nezih ve çağın şartlarına uygun bir ortamda ticaret yapmalarını sağlayacak. Onlara daha sağlıklı bir iş ortamı sunmanın yanında daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari pazar oluşturmak amacıyla kurulan Oto Galericiler Sitemiz tamamlandığında esnafımızın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacak. Şehrimizin modern yüzü olacak bu merkez vatandaşlarımıza da büyük avantajlar ve kolaylıklar sunacak.

Altınordu’ya yakışan sektörel ticaret merkezi olacak ve modern şehirleşmeye katkı verecek projemiz hayata geçmek için gün sayıyor. Şimdiden şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun”

OTO GALERİCİLER HEYECANLA BEKLİYOR

Kooperatif Başkanı Şahin “Esnafın Yanında Duran Başkanımız Aşkın Tören’e Teşekkür Ederim”

Oto Galericiler Sitesinde çalışmaların başlaması oto galerici esnafları tarafından sevinçle karşılandı.

Ordu Oto Alım Satım ve Komisyoncuları Kooperatifi Başkanı Ahmet Şahin, “Galericiler Sitesi’nin yapımında projelendirilmesinde, esnafın yanında olduğu ve sözünde durduğu için Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören beye üyelerim ve şahsım adına teşekkür ederim. Projenin bitmesini heyecanla bekliyoruz’ dedi.

Oto Galerici Türkyılmaz, ‘‘Bu Proje Şehre Olan Bakış Açısını Çok Değiştirecek’’

Oto Alım Satımı yapan işletme sahibi Murat Tolga Türkyılmaz: ‘Uzun yıllardan beri beklediğimiz Galericiler Sitesi’nin başlamasına çok sevindik. Bölgemiz için çok ciddi yatırım. Büyükşehirlerde Galericiler Sitesi modern alışverişi ve şehre olan bakış açısını çok değiştiriyor. Bölgemizde uzun yıllardan beri süregelen bir eksiklikti. Sağolsun başkanımız bu eksikliği görerek harekete geçti. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyoruz’ diye konuştu.

Turgut Yüksel, ‘‘Çok Şükür Siteye Kavuşacağız’’

Bir başka oto galerici Turgut Yüksel ise, “Galericiler Sitesi bir an önce yapılması gereken bir işti. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören bu konu ile alakalı üzerinde durdu ve sitenin startını verdi. Noteri restoranları ile her şeyi içerisinde barındıran güzel bir yer yapılıyor. Ordu’muz için hayırlı olsun. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz’ sözleriyle teşekkürlerini iletti.