Kent52 3. SAYFA Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Gerçekleştirdikleri özverili çalışmaları ile toplumumuzun şekillenmesinde ve ülkemizin gelişip çağdaşlaşmasında büyük emekleri olan kadınlarımız, hayatın her alanında sınırsız sevgi, hoşgörü, fedakarlık ve üretkenlikleri ile geleceğimize yön vermektedir. Bununla birlikte aktif olarak yer aldıkları sağlık, eğitim, bilim, ekonomi, siyaset, iş dünyası gibi pek çok alanda gerçekleştirmiş oldukları çalışmalarla önemli başarılara imza atan kadınlarımız, ülkemizin sürdürülebilir büyüme ve kalkınmasına büyük katkılar sağlamaktadır.

Bizler, cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın temsilcileri olarak her türlü cinsiyetçi bakış açısını reddediyor; kadınlarımızın sosyal statülerinin iyileştirilmesi, bireysel hak ve özgürlüklerinin korunması ve kamusal alandaki etkinliklerinin daha da artırılması için onların yanında yer almamız gerektiğine inanıyoruz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması noktasında kadının her alanda varlığını güçlendirecek adımlar atmamız gerektiği düşüncesi ve kadına yönelik şiddetin son bulduğu günlere ulaşmak dileği ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum