Kent52 3. SAYFA ALTINORDU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

 Maske mesafe ve hijyene yönelik düzenli olarak denetim yapan belediye zabıta ekipleri, Altınordu’da koronavirüs vaka sayılarındaki artışla birlikte daha sıkı tedbirlerle sahada mesai veriyor. Özellikle halkın yoğun olduğu bölgeler, toplu kullanım alanları ve işyerleri denetimleri yoğunlaştırdı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla ekipler ilçe genelindeki fırın ve pastane imalathanelerini de denetleyerek koronavirüse karşı temizlik, dezenfektan, maske ve sosyal mesafe ile ilgili gerekli önlemlerin alınıp alınmadığını kontrol etti.

Bunun yanında ekipler yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda yaptıkları denetimlerle vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerini artıran zabıta ekipleri esnaf ve vatandaşları tek tek uyarıyor.

Pazar yerlerinde de denetimler artarken HES kodu sorgulaması yapılıyor.

VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Altınordu belediye  Başkanı Aşkın Tören, “Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için gerekli denetimleri yapmaya devam ediyoruz. Özellikle ilçemizde artan vaka sayıları sonrası tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkardık; sürdürmekte olduğumuz denetimlerimizi sıklaştırdık.Pazar yerlerinde toplum sağlığı için kontroller yaparak, hemşerilerimize kurallara uymaları noktasında sürekli uyarıda bulunuyoruz. Bu günleri hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağız. ” dedi.