Kent52 3. SAYFA BU DESTEK SADECE ESNAFA DEĞİL!

BU DESTEK SADECE ESNAFA DEĞİL!

BU DESTEK SADECE ESNAFA DEĞİL!

BU DESTEK SADECE ESNAFA DEĞİL!

ALTINORDU BELEDİYESİ 15 MİLYON TL’LİK DEV PANDEMİ SOSYAL DESTEK PAKETİ ile TÜRKİYE’DE BİR İLKİ YAPIYOR

BAŞKAN TÖREN: “DESTEĞİMİZİN GİRMEDİĞİ GÖNÜL, ULAŞMADIĞI SOKAK KALMAYACAK “

Böyle destek görülmedi.   Koronovirüs salgınıyla birlikte süreçten olumsuz etkilenen esnaf, işçi, üretici, sporcu, sanatçı, engelli bireyler, yeni evli çiftler, yeni bebek sahibi olan aileler ve yaşlılar… Kısaca pandemiyle mücadelede ciddi sıkıntı yaşayan toplumun her kesimine yardım yapılacak.

Türkiye’de bir ilk olan bu dev sosyal destek paketinin adresi Altınordu Belediyesi. Belediye 15 Milyon TL’lik ayni ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahiplerine katkı sunacak. Kapsamı oldukça geniş destek paketini Belediye Başkanı Aşkın Tören açıkladı.

AŞKAN TÖREN: “BU BİR KADER BİRLİĞİ”

Altınordu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda tüm üyelerin oy birliği ile kabul ettiği 15 milyon lira değerindeki destek paketinin büyük bir özveriyle hazırladıklarını belirten Başkan Tören bunun bir kader birliği akdi olduğunun altını çizdi…

Altınordu’da her bireyin sorumluluğunu taşıdıklarını bu bilinçle hareket ettiklerini belirten Başkan Tören: “Bütün hazırlıklarımızı insanı yaşat ki şehir ve devlet yaşasın anlayışı üzerine bina etmiş insana hizmeti kendine ilke edinmiş Altınordu Belediyesi Meclisi yönetimi ve çalışanlarıyla birlikte dün nasıl dezenfekte için kurumlarımızda vatandaşımızın yanındaydık bugün de manevi yönlü aynı zamanda sosyal ve ekonomik yönlü desteklerimizle de hemşerilerimizin yanındayız. Hazırladığımız 15 Milyon TL’lik paketimizin hayırlı olmasını diliyorum. Merkezi hükümetimizin ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin pandemi sürecinde verdiği desteğe ek olarak biz de Altınordu Belediyesi olarak toplumun dezavantajlı kesiminin tamamına yakınına ulaşacak olan bir destek paketini hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu zor günlerinde bir nebze de olsa onlara nefes olacak ve dayanışma elimizi onlarla birlikte atan yüreğimizi hissettirecek nitelikteki destek paketimiz, inşallah şehrimize can suyu verecek, esnafımız başta olmak üzere önemli bir kesime nefes aldıracaktır” dedi.

BAŞKAN TÖREN; “SOSYAL DESTEK PAKETİ TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ KAPSAYACAK”

Altınordu’da yaşayan ve pandemi sürecinden olumsuz etkilenen toplumun bütün kesimlerini içine alan tamamlayıcı bir sosyal destek paketini hayata geçireceklerini belirten Başkan Tören, 15 milyon lira değerindeki sosyal destek paketinden toplumun tüm sosyal kesimlerinin faydalanacağını söyledi. Başkan Tören; ‘Pandemi sürecinden sağlık yönü kadar ekonomik yönüyle de etkilenen kesimlerimiz var. Söz konusu sosyal paketimizin içerisinde esnafımızın yanı sıra, kadınlar, yaşlılar, öğrencilerimiz var. Özellikle pandemi dolayısıyla hem bireysel hem de takım oyunları anlamında mesleklerinden uzak kalan spor camiası var. Altınordu Belediyesi olarak kendilerine güçlü bir desteğimiz olacak. İlçemizde hem kulüplerimizin hem de kulüp sporcularımızın motivasyonlarını diri tutmak adına bunu kendi adımıza sorumluluk kabul ettik” açıklamasında bulundu.

“ALTINORDU’DA DOKUNMADIĞIMIZ KİMSE KALMAYACAK”

15 milyon lira değerinde sosyal destek paketinin Altınordu’da ulaşmadığı sokak, dokunmadığı gönül kalmayacağının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, herkesin yüzünün güleceği, sağlığına kavuşacağı günlerin en kısa zamanda gelmesi temennisinde bulundu. “Herkesin yanında olacağız gönüllerine dokunacağız” diyen Başkan Tören, destek paketinin esnaflara ve tüm Altınordu halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.