Kent52 3. SAYFA ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN GÖNÜL HİZMETİ

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN GÖNÜL HİZMETİ

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN GÖNÜL HİZMETİ

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN GÖNÜL HİZMETİ

BAŞKAN TÖREN’DEN ENGELLİ GENCE ARAÇ SÜRPRİZİ

Altınordu’da yaşayan doğuştan engelli Gökhan Şimşek’in akülü araç isteğini Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yerine getirdi.

Akülü aracı olmadığı için koltuk değneğine mahkûm bir hayat süren Gökhan Şimşek Belediye Başkanı Aşkın Tören’den yardım istedi. Akülü araç talebi üzerine ekipleri harekete geçiren Başkan Tören, engelli gence sürpriz yaparak kısa sürede akülü aracını teslim etti.

BAŞKAN TÖREN: ‘BU ŞEHİRDE KİMSE YALNIZ DEĞİL’

Her zaman engellilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz diyen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: ‘Bütün çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızı düşünerek adımlarımızı ona göre atıyoruz. Engelsiz bir şehir inşaa etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu şehirde kimse öteki değil; bu şehirde hiç kimse yalnız değildir’ dedi.

ANNE ‘YASEMİN KAYHAN’ BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Oğlunun doğuştan bedensel engelli (Srabral Palsi) olduğunu ifade eden Yasemin Kayhan: ‘Oğlumun akülü araca ihtiyacı vardı. Gezip dolaşamıyordu. Altınordu Belediyemize müracaat ettik. Sağolsun Başkanımız Aşkın Tören, oğluma böyle bir imkânı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum ’diye konuştu.

GÖKHAN ŞİMŞEK: ‘ÇOK MUTLU OLDUM’

Engelli genç Gökhan Şimşek ise yaptığı açıklamada; ‘Akülü arabaya ihtiyacım vardı. Aracım olmadan dolaşamıyordum. Başkanımızın göndermiş olduğu bu araç sayesinde gezip dolaşacağım. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.