Kent52 3. SAYFA ORDU VALİLİĞİ

ORDU VALİLİĞİ

ORDU VALİLİĞİ

 

İlimiz genelinde dün gece saatlerinde başlayan ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, ulaşım, enerji ve eğitim hizmetlerinde aksamalara neden olmaktadır.

Bazı ilçelerimizde 45 santimetreyi bulan ve ortalaması 20 santimetre civarındaki kar yağışı nedeniyle il genelindeki 772 mahalle yolunun 262’si ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapanan 262 mahalle yolunun 223’ü bugün saat 10.00 itibariyle ulaşıma açılmıştır. 39 mahalle yolunu ulaşıma açma çalışmaları ise, Ordu Büyükşehir Belediyesinin 479 iş makinesi ve 550 personelle sürdürülmektedir.

Karayolları ağında yer alan yollarımızdan, ulaşıma kapalı yol bulunmamaktadır.

Kar yağışı nedeniyle meydana gelen trafo ve iletim hatlarında meydana gelen arızlar nedeniyle 142 mahallemizde enerji kesintisi yaşanmıştır. Meydana gelen elektrik arızları, YEDAŞ ekiplerince giderilmeye çalışılmaktadır.

Yoğun kara yağışı ve buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde (19 ilçemizde)  15 Şubat 2021 tarihinde yüzyüze eğitime başlayan tüm okullarımızda;  16-17 Şubat 2021 tarihlerinde eğitim-öğretime 2 (iki) gün süreyle ara verilmiştir.

Karla mücadele çalışmalarını büyük bir özveri ile yürüten başta Büyükşehir Başkanlığımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyoruz.

Kamuoyunun ve basın-yayın kuruluşlarımızın bilgisine saygıyla duyurulur.

 

               ORDU VALİLİĞİ