Kent52 3. SAYFA ONLAR İÇİN DIŞARI ÇIKMAK ARTIK DAHA KOLAY!

ONLAR İÇİN DIŞARI ÇIKMAK ARTIK DAHA KOLAY!

ONLAR İÇİN DIŞARI ÇIKMAK ARTIK DAHA KOLAY!

ALTINORDU BELEDİYESİYLE ENGEL YOK ÖZGÜRLÜK VAR

Altınordu Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yürütülen ’Engelli Nakil Hizmeti’ ile engelli vatandaşların sosyal hayata katılımları sağlanarak, güven içerisinde sokağa çıkabilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda 2020 yılı boyunca 820, 2021 yılı Ocak ve Şubat ayı itibarı ile de 60 engelli vatandaşa ulaşım desteği verildi.

Hizmet kapsamında engelli bireyler istedikleri yerden alınarak engelliler için özel dizayn edilmiş engelli nakil aracı ile hastaneye, diyaliz merkezine, fizik tedavi merkezine, okula, alışveriş merkezine götürülüyor, işlem bitiminde de evlerine bırakılıyorlar. Belediye tarafından pandemi koşulları da dikkate alınarak ulaşım hizmetlerinden faydalanan her bir engelli vatandaşa hijyen paketi de hediye ediliyor.

Altınordu Belediyesi’nin ‘Engelli Nakil Aracı’ ise özellikle pandemi döneminde engelli vatandaşların imdadına yetişti. Dezavantajlı bireyler belediyenin bu hizmeti sayesinde kamu kurumlarında hastanelerde tüm işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebildi.

KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RANDEVU ALINIYOR

Engelsiz Ulaşım Desteği için Altınordu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün engelli birimi aranarak randevu alınabiliyor.

Gün içinde planlı olarak çalışan engelli nakil aracı; ulaşımda zorluk yaşayan engellilere sürekli olarak hizmet veriyor.

Bu hizmetten yararlanan vatandaşlar ise kaymakamlık, vergi dairesi, hastane, postane, fizik tedavi merkezleri ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ulaşımlarını rahatlıkla sağlamalarına yardımcı olduğu için Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e hem teşekkür hem de dua ettiler.