Kent52 3. SAYFA ILICA’YA YENİ BİR PARK KAZANDIRDIK

ILICA’YA YENİ BİR PARK KAZANDIRDIK

ILICA’YA YENİ BİR PARK KAZANDIRDIK
ILICA’YA YENİ BİR PARK KAZANDIRDIK
Belediyemiz tarafından Ilıca Mahallesi Cemal Melikoğlu Caddesi’ne yapılan park, çocuk oyun grubu ve peyzaj çalışması ile güzel bir görünüme kavuştu.
Kent genelinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında park ve bahçeleri nezih bir hale getiren Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ilıca Mahallesi Cemal Melikoğlu Caddesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen park, en çok çocukları sevindirdi. Pandemi sürecinde evde kalma zorunluluğu yaşayan çocuklar kendilerine ait vakitte parka konulan oyun grupları ile hoşça vakit geçiriyor. Kamelya ve çocuk oyun grubu konulan, peyzaj çalışması bitme aşamasına gelen parka, vatandaşların spor yapılabilmesi için fitness spor aletleri de yerleştirilecek.
“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER”
Park ve yeşil alanların çocukların dünyasına olumlu etkiler bıraktığını söyleyen Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, “ Özellikle dünyanın içinde bulunduğu ve devam eden pandemi sürecinde çocuklarımız sokaklardan, oyun alanlarından ve okullarından uzak kaldı. Bizlerde bu süreç bittiğinde çocuklarımız parklarda ‘doya doya oynasın’ diye park olmayan mahallelerimizde yeni parklar kuruyoruz. Onların mutluluğu ve tebessümü her şeye değer. İnşallah, bahar aylarına doğru bu koronavirüsü yeneceğiz ve çocuklarımız ile birlikte parkların tadını doya doya çıkaracağız.” dedi.
“YAPILAN HİZMETLERDEN MEMNUNUZ”
Ilıca Muhtarı Zafer Can ise yapılan hizmetlerden ötürü Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar’a teşekkür ederek, “Sadece park değil uzun zamandır görmediğimiz birçok hizmeti İbrahim Etem Kibar Başkanımız sayesinde halkımızla buluşturmaya başladık. Gerek Ilıca parkımız olsun, gerek beton yollarımız olsun mahallemize çok önemli hizmetler kazandırmıştır. Bu parkın yapılmasına çocuklarımız çok sevindi. Ayrıca aileler de çok mutlu oldu. Çünkü bu çevrede ikamet eden vatandaşlar için bu park alanı bir yaşam alanı oldu.” diye konuştu.