Kent52 3. SAYFA YOL ÇALIŞMALARI İSALE HATLARINA ZARAR VERDİ

YOL ÇALIŞMALARI İSALE HATLARINA ZARAR VERDİ

YOL ÇALIŞMALARI İSALE HATLARINA ZARAR VERDİ
YOL ÇALIŞMALARI İSALE HATLARINA ZARAR VERDİ
Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Kumru ilçesinde meydana gelen su kesintilerinin Kumru-Niksar Karayolu çalışmaları sırasında meydana gelen patlatmalardan kaynaklandığını söyledi. Genel Müdür Us, yaşanan mağduriyetle ilgili olarak yüklenici firmanın daha dikkatli ve hassas olması gerektiğini vurguladı.
Ordu’da Fatsa-Kumru-Niksar üzerinden Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayacak olan Kumru-Niksar yolundaki çalışmalar devam ediyor. Sarp ve dik arazide yapılan çalışmalarda sert zeminlerdeki geçişi sağlamak için yapılan patlatmalar sonrası Kumru ilçe merkezini besleyen ana isale hattında zarar meydana geldi.
3 Şubat Çarşamba Kumru-Niksar kara yolunda yüklenici firma tarafından yapılan patlatmalar sonrası, tonlarca malzeme ana isale hattının üzerine yığıldı ve şebekeyi besleyen borulara zarar verdi. Yaşanan mağduriyet sonrası harekete geçen OSKİ ekipleri, saatlerce süren taş ve hafriyat kaldırma işleminin ardından, kırılan ve zarar gören hatların onarımını gerçekleştirdi.
KARA YOLUNDA KULLANILAN DİNAMİTLER İSALE HATLARINA ZARAR VERDİ
Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Kumru ilçe merkezinde meydana gelen su kesintisiyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Güzergahta yapılan patlatmaların ana isale hattına zarar verdiğini dile getiren Genel Müdür Us, “Kumru-Niksar kara yolu yapım çalışmaları kapsamında 03.02.2021 tarihinde yapılan patlatma sırasında Kumru ilçe merkezine içme suyu temin eden ana isale hattının üzerine tonlarca kaya malzeme yığılmış ve isale hattı zarar görmüştür. Ana isale hattının üzerine yığılan malzemelerin kaldırılması saatlerce sürdüğünden hattın onarımının hemen yapılması mümkün olamamıştır” dedi.
YÜKLENİCİ FİRMADAN DAHA DİKKATLİ OLMASI İSTENDİ
Yüklenici firma ile görüşülerek çalışmaların daha hassas yürütülmesi konusunda uyarıldığını ifade eden Genel Müdür Us, “Yol çalışmalarında zaman zaman bu sorunlar yaşanıyor. Bu durumdan kaynaklanan uzun süreli su kesintileri nedeniyle kurumumuz arızaya müdahale etmiyor gibi görünmektedir. Pandemi dönemini yaşadığımız bu günlerde içme suyu ana isale hattımızın zarar görerek bir daha uzun süreli su kesintilerine sebep olunmaması için yüklenici firmanın çalışmalarını daha hassas bir şekilde yürütmesi gerekmektedir” diye konuştu.