Kent52 3. SAYFA ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN HİJYENİK YENİ NESİL ÇÖP KUTULARI

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN HİJYENİK YENİ NESİL ÇÖP KUTULARI

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN HİJYENİK YENİ NESİL ÇÖP KUTULARI

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN HİJYENİK YENİ NESİL ÇÖP KUTULARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 8 ve 10 Nisan tarihlerinde yayımladığı genelgeler ile maske ve eldivenlerin tıbbi atık olarak değerlendirilmesi kararının ardından harekete geçen Altınordu Belediyesi, “Temassız Tıbbi Atık Kutusu” ve “Direk Tipi Çöp” dönemine geçti. Halk sağlığının korunması ve salgının önlenmesi maksadıyla kullanılmış maske, eldiven ve izole kıyafetler çöp konteynerleri yerine ilçenin farklı noktalarına konumlandırılan özel üretilen100 adet  temassız tıbbı atık kutularına atılıyor. Bunun yanı sıra sağlıksal riskleri en aza indiren  hijyenik ve pratik “Direk Tipi Çöp” kutularının da sayıları hızla arttırılıyor.
İlçenin en kalabalık noktalarına daha önce yerleştirilen 100 adet hijyenik ve temassız çöp kutularına yapılan çalışmalarla yenileri eklendi. Bugün yapılan çalışmalarla Altınordu Belediyesi’ne bağlı temizlik işleri müdürlüğü ekipleri 100 adet daha yeni tip ‘poşet takılabilen direk tipi çöp kovalarının kurulumunu gerçekleştirdi. Aydınlatma direklerine monte edilerek yaya yolunu da işgal etmeyen yeni tip çöp kovaları, konumlandırıldığı yükseklik sayesinde vatandaşların çöpü eğilmeden, temas etmeden kovaya atabilmesine imkân sağlıyor. Uygulama kapsamında toplamda 300 adet hijyenik ve temassız çöp kovası Altınordulular’ın hizmetinde olacak.
Bir yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sıfır atık projesindeki şartları da yerine getiren yeni çöp kutuları , hem alandan tasarruf ettiriyor hem de pandemi sürecinde vatandaşları riske sokmamak adına temassız çöp atımı imkanı sağlıyor.
Halkın sağlık ve hijyenini öncelik alarak çöpte de hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edecek olan Altınordu Belediyesi, yeni uygulamasıyla birlikte vatandaşın da takdirini topladı.