Kent52 3. SAYFA Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Yapıldı
Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Yapıldı
Ordu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı” yapıldı.
Ordu Valiliği Toplantı Salonunda, Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, KOSGEB Ordu Hizmet Merkezi Müdürü Sinan Şahin, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, Ordu Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Aytekin Başköy, DOKA Uzmanı Ahmet Şamil Sümer, Ordu Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek, Ordu Organize Sanayi Bölge Müdürü Olgun Topkaya, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Yıldırım ve iş insanları katıldı.
Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu toplantının amacının, ilin sanayisine ilişkin politika ve stratejileri belirlemek, sorunları tartışmak ve çözüm üretmek olduğunu söyledi.
Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu’nun, “Sanayi Sektörü Mevcut Durumu” hakkında sunum gerçekleştirdiği toplantıda, Covid-19 Pandemisinin ilin sanayi üretimi ve istihdamı üzerinde oluşturduğu etkilerin (fırsatlar ve tehditler) tespit edilmesi, olumsuz etkilerin azaltılmasının ve normalleşme süreci ve sonrası için gerekli hazırlıkların değerlendirilmesi, il özelinde %52 olan mikro ölçekli işletmelerin küçük ve orta ölçeğe geçme süreçlerinde yaşanan sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi ile il özelinde güçlü olunan “Gıda Ürünleri” ve “Giyim Eşyaları” sektörlerinin sorunlarının tespit edilmesi ve mevcut konumlarının korunması ve geliştirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması görüşüldü.
Toplantıya, Ordu’da öne çıkan gıda, madencilik, ağaç ürünleri ve tekstil sektörlerinden temsilcilerin katılımı sağlanarak, sorunları dinlenildi. Gerekli notlar alınarak, sorunlara ilişkin çözüm önerileri ile birlikte hazırlanacak rapor Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza sunulacak.