Kent52 3. SAYFA ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

ESKİ MESUDİYE YOLU ASFALTLA BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi yılların kangren olmuş sorunlarından birine daha neşter vurdu. Karadeniz Akdeniz Yolu’nun ilk etabının faaliyete girmesiyle birlikte, yıllardır atıl halde bulunan ve eski Mesudiye Yolu olarak kullanılan güzergah asfalta kavuştu.

Ordu’nun mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt seferberliği kentin kaderini değiştirdi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde mahalle ve grup yollarında devam eden asfalt ve beton yol çalışmalarıyla, yılların sorunları bir bir çözüme kavuşturuldu. Tamamlanan güzergahlar sonrası vatandaşlar, standardı yüksek konforlu yollarla buluştu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, belirlenen program çerçevesinde, 19 ilçenin tamamında çalışma sürdürdüklerini belirtti ve ekledi; “Vatandaşlarımıza en iyiyi sunma gayretimiz artarak devam ediyor. En ücra noktaya ulaşana kadar çalışmalarımız devam edecek.”

KUYLU MAHALLE YOLU ARTIK DAHA KONFORLU

Çalışmalar kapsamında, Altınordu ilçesine bağlı Kuylu Mahalle yolunun da asfaltla buluştuğunu belirten Başkan Güler, “Kuylu Mahallemizden geçen yol, eskiden Ordu-Mesudiye Yolu olarak kullanılırdı. Dereyolu adıyla bilinen Karadeniz Akdeniz Yolu’nun ilk etabının faaliyete girmesiyle birlikte burası atıl bir hale düştü. Karaağaç ve Gümüşköy mahallelerimize de hizmet veren bu yolu iyileştirmek için Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız tarafından çalışma başlatıldı. Ekiplerimizin yoğun gayreti ile 3 kilometrelik kısmı emülsiyon asfaltla buluşturduk. Bölge halkımızı da standardı yüksek bir yola kavuşturduk” dedi.

Kar yağışları öncesi, yol bakım, onarım ve asfalt faaliyetlerine hız verdiklerini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, mevsim şartları elverdiği sürece çalışmaların artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.