Kent52 3. SAYFA Vali Sonel, İş Dünyasına Yaptığı Moral Ziyaretlerine Bugün de Devam Etti

Vali Sonel, İş Dünyasına Yaptığı Moral Ziyaretlerine Bugün de Devam Etti

Vali Sonel, İş Dünyasına Yaptığı Moral Ziyaretlerine Bugün de Devam Etti
Vali Sonel, İş Dünyasına Yaptığı Moral Ziyaretlerine Bugün de Devam Etti
Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla iş dünyasına ziyaretlerini sürdürüyor.
Vali Tuncay Sonel, yaptığı ziyaretler kapsamında bugün Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan Ata Gıda, Turan Seramik, Orbetaş, Turnagaz firmalarına ziyarette bulundu.
Ata Gıda’ya Ziyaret
Vali Tuncay Sonel, ilk ziyaretini Ata Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek’e gerçekleştirdi.
1979 yılında kurulan ve 1995 yılında yapısını değiştirerek Ata Gıda Ambalaj Sanayi Pazarlama A.Ş. olarak gelişen şirketin aynı yıl perakende ve toptancılık sistemini bırakarak bayilik/distribütörlük sistemine geçerek bu kapsamda birçok ulusal ve uluslararası firmanın bölge distribütörlüğünün alındığını söyleyen Ata Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şimşek, Ordu Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 5.000 m² arsa üzerinde, 2.000m² depo, 400m² ofis ve 3.000m² açık alanı bulunan binalarında faaliyetlerine devam ettiklerini ifade etti.
Ata Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şimşek ile bir süre sohbet eden Vali Sonel, 2012 yılında şirket bünyesinde faaliyete geçen hastane, otel, restoran ile tekstil ürünleri yıkama tesisini de gezdi.
Vali Sonel, 210 çalışanı, 110 araç filosu ile Ordu’da önemli bir istihdam sağlayan Murat Şimşek’e teşekkür etti. “Şehrimizde vatandaşlarımıza iş, aş veren işadamlarımızdan Allah razı olsun” dedi.
Turan Seramik’e Ziyaret
Vali Sonel ikinci ziyaretini, “Turavit” markası ile büyümesini sürdüren Turan Seramik firmasına yaptı.
Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakmak ve Turan Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Çakmak tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, fabrikayı gezerek detaylı bilgi aldı.
1976 yılında Ordu’da yapı malzemeleri satıcılığıyla iş hayatına başladıklarını söyleyen Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakmak, Turan Seramik A.Ş.’yi 1987 yılında vitrifiye seramik sağlık gereçleri üretmek için kurduklarını, 1990 yılında fiili üretime başladıklarını ve “Turavit” markası altında modern tesislerinde uzman kadrosuyla üretim yapıp, iç ve dış pazarlarda yerini ve konumunu belirlediklerini anlattı.
“Ordu’muzda böyle güzel tesislerin varlığını görünce gururlanıyoruz” diyen Vali Sonel, 300 çalışanı, 25 ülkeye ihracatı ilimiz ekonomisine önemli katkı sağlayan Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Çakmak ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Orbetaş Firmasını Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel daha sonra Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Orbetaş beton tesisini ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kırca’dan işletmenin faaliyeti ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Ender Kırca, ”Şirketimiz, 1996 yılında hazır beton üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet göstermek üzere Ordu Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş ve faaliyetine devam etmektedir. Orbetaş Hazır Beton kurulduğu 1996 yılından bu yana ‘Hazır Beton’ un kullanımının yaygınlaşması, kaliteli ve standartlara uygun betonun inşaat sektöründe kullanılması bilincinin artırılması amacını kendine hedef edinmiştir. Doğal ve kentsel çevreyle uyumlu üretim ve işletme sürecini benimsemiş olan şirketimiz özellikle atık betonun hem doğa hem de kentsel çevreye verdiği tahribatı önlemek için, doğal kaynakların sınırlı olduğu ve tüketimin hızla arttığı dünyamızda kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla ‘Geri Dönüşüm Ünitesi’ni kurmuş ve etkin bir şekilde kullanmaktadır. İlimiz ekonomisine katkıda bulunmak, daha fazla istihdam sağlamak için yatırımlarımız devam edecektir” diye konuştu.
Yeni Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla birlikte, Ordu’nun gelişimine büyük katkı sağlanacağını belirten Vali Sonel, ”Yatırım yapan işadamlarımız başımızın tacı. Bugün ziyaret ettiğimiz Orbetaş firmamızda 200 kişiye iş imkanı sağlanıyor. Desteğimiz tamdır” diyerek, Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Ender Kırca’ya teşekkür etti.
Turnagaz’ı Ziyaret
Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını, işletmeleri, sağlık kurumlarını daha yakından tanımak, üretim faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi almak amacıyla yaptığı ziyaretler kapsamında Turnagaz firmasının Ordu dolum tesisine de uğrayarak, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Engin’den detaylı bilgi aldı.
Turnagaz firmasının, Gesan Yatırım ve Ticaret A.Ş. adıyla bir aile şirketi olarak 1981 yılında, Turnasuyu mevkiinde kurulduğunu belirten Abdulkadir Engin, Turnagaz firmasının kurumsallaşarak, her geçen yıl büyüdüğünü, Türkiye’de bulunan 77 dağıtım şirketi arasında 13. sırada bulunduklarını söyledi ve yaklaşık 50 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.
Vali Sonel, ”Ordu’nun yerli markalarından birisi olan Turnagaz firması, ilimiz ekonomisinin lokomotiflerinden birisi. İlimizde hizmet veren sanayi kuruluşlarımızın, işletmelerimizin gelişmesi, büyümesi ve adını duyurması bizlere gurur vermektedir. Valilik olarak işadamlarımızın her zaman yanındayız” dedi.
Vali Tuncay Sonel, ilimizin iş dünyasına yaptığı ziyaretleri periyodik olarak devam edeceğini sözlerine ekledi.