Kent52 3. SAYFA SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ 19 İLÇEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ 19 İLÇEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ  19 İLÇEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

19 İLÇEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Ordu’da 7’den 70’e herkesin spor yapması için birçok projeye imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde hayata geçirdiği spor yatırımlarına devam ediyor.

Spor alanında yaptığı yatırımlarla Ordu’yu amatör sporların başkenti yapmayı hedefleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde başlattığı çok amaçlı spor sahası yatırımlarını sürdürüyor. Perşembe, Mesudiye, Kabataş ve Aybastı ilçelerinden sonra Ulubey ilçesinde de çok amaçlı spor sahasını hizmete sunun Ordu Büyükşehir Belediyesinde hedef; yıl sonuna kadar 19 ilçeye çok amaçlı spor sahası kazandırmak.

“SPOR TESİSLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmaları değerlendiren Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizde spor yatırımlarına devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında eksikliğini hissettiğimiz çok amaçlı spor sahası çalışmalarımız, Perşembe, Mesudiye, Kabataş ve Aybastı ilçesinden sonra Ulubey ilçesinde tamamlanarak hayata geçirildi. Bu çalışmayı yaparken önceliğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilmelerini sağlamaktı. Diğer önceliğimiz ise Ordu’nun tüm ilçelerinde amatör sporlara destek vermektir. Büyükşehir Belediyesi olarak dün olduğu gibi bundan sonrada amatör sporun yanında olacağız” dedi.

“400 METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE”

İlçelere kurulan ve kurulacak olan çok amaçlı spor sahaları ile ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Spor sahaları yaklaşık 400 metrekare büyüklüğünde. Saha zemin betonları, tel örgüleri, basketbol potaları, voleybol demirleri ve fileleriyle, çocukların ve gençlerin güzel vakit geçirebilecekleri, güvenli spor alanları oluşturuyoruz. 19 ilçemizin tamamını spor sahalarıyla donatıyoruz. Ekiplerimiz şu an ilçelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Kentimize ve ilçelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

 

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG