Kent52 3. SAYFA GÜRGENTEPE’NİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

GÜRGENTEPE’NİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

GÜRGENTEPE’NİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

GÜRGENTEPE’NİN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gürgentepe ilçesine bağlı Döşek Mahallesi’ni sıcak asfalta kavuşturuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Karayolundan mahalleye ulaşımı sağlayan güzergahtaki sıcak asfalt çalışmalarını başlattık. Vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltecek yatırımları hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal kesimlerdeki ulaşım standardını yükseltmek amacıyla mahalle ve grup yollarında seferberlik ilan eden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gürgentepe ilçesine bağlı Döşek Mahallesi’ni sıcak asfaltla buluşturuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların başladığı 6.5 kilometre uzunluğundaki güzergahın kısa süre içerisinde hizmete gireceğini söyledi.

 

MAHALLE VE GRUP YOLLARI ASFALTLA BULUŞACAK

Gürgentepe ilçesinde birçok yol yatırımına imza atacaklarını müjdeleyen Başkan Güler, “Belirli bir program çerçevesinde çalışıyoruz. Bu kapsamda Döşek Mahallesi’nden asfalt çalışmalarına başladık. Gürgentepe ilçemizin mahalle ve grup yollarıyla ilgili planlamalarımızı yaptık. Akmescit Mahalle yolu, Şirinköy, Alaseher, Hasancık ve Bahtiyarlar mahallelerini kapsayan grup yolu ile Damarlı’dan Tikence’ye uzanan güzergahları asfaltla buluşturacağız. İlçemizin mahalle ve grup yollarıyla ilgili yıllar süren bir hasrete de son vermiş olacağız” diye konuştu.

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Döşek Mahallesi Azası Şenel Demir, “Eskiden yollarımız çok kötüydü. Sürekli bozuluyordu. 6.5 kilometre asfalta kavuşuyoruz. Artık yollarımız ömürlük oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine, Gürgentepe Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese, mahallem adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Mahalle sakini Ahmet Kuzu ise “Şu anda yollarımız süper oldu. Hilmi Güler, doğalgazımızı Ordu’ya verdi. Şimdi ise mahallemize asfalt getirdi. Tek kelimeyle süper oldu” dedi.