Kent52 3. SAYFA BAŞKAN TÖREN, AYNI GÜN EVLENEN VE BİRBİRLERİNE ŞAHİTLİK YAPAN KARDEŞLERİN NİKAHINI KIYDI

BAŞKAN TÖREN, AYNI GÜN EVLENEN VE BİRBİRLERİNE ŞAHİTLİK YAPAN KARDEŞLERİN NİKAHINI KIYDI

BAŞKAN TÖREN, AYNI GÜN EVLENEN VE BİRBİRLERİNE ŞAHİTLİK YAPAN KARDEŞLERİN NİKAHINI KIYDI

BAŞKAN TÖREN, AYNI GÜN EVLENEN VE BİRBİRLERİNE ŞAHİTLİK YAPAN KARDEŞLERİN NİKAHINI KIYDI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, aynı gün evlenen ve birbirlerinin nikah şahidi olan Hülya ve Harun Beğen kardeşlerin nikahını kıydı. Başkanlık döneminde ilk defa böyle bir durum ile karşılaştığını ifade eden Başkan Tören, iki çifte de huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diledi.

Altınordu Belediyesi Evlendirme Memurluğunda nadir yaşanan bir nikah işlemi gerçekleştirildi. Ordulu Harun Beğen ile Gizem Kepir hayatlarını birleştirme kararı aldı. Harun Beğen’in kız kardeşi Hülya Beğen de Ramazan Alkaptan ile evlilik kararı alınca iki kardeş nikah tarihlerini aynı güne aldı.

ŞAHİT KOLTUĞU NİKAH KOLTUĞU OLDU

Altınordu Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na müracaat eden çiftlerin nikahını Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören kıydı. Çiftler aynı günde evlenmenin yanı sıra birbirlerinin nikah şahitliğini de yaptı. İlk olarak Harun Beğen ve Gizem Kepir nikah masasına otururken nikah şahitliklerini Hülya Beğen ve Ramazan Alkaptan yaptı. Daha sonra ise nikah masasına Hülya Beğen ve Ramazan Alkaptan otururken Harun Beğen ve Gizem Kepir nikah şahidi oldular.

BAŞKAN TÖREN: “İLK KEZ AYNI GÜNDE EVLENEN VE BİRBİRLERİNE ŞAHİTLİK EDEN KARDEŞLERİN NİKAHINI KIYDIM”

Nikah sonrası açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ilk defa böyle bir nikah kıydığını söyledi. İki çifte de mutluluk dileğinde bulunan Başkan Tören, “Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra 15’inci hizmet ayında ilk defa böylesi özel bir günde iki kardeşi iki ayrı nikah akdi ile bir arada bir programda evlendirmiş olduk. Bugüne kadar birçok nikah akdi gerçekleştirdik. Ama ilk defa aynı günde evlenen ve birbirlerine şahitlik yapan kardeşlerin nikahını kıyıyorum. Bu özel günde genç çiftlerimize huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerken onları bugünlere getiren eli öpülesi ailelerine de göz aydınlığı diliyorum. Aile olmak önemlidir, çünkü aile toplumun temel direğidir. Aile olmak kadar aile kalmak daha da önemlidir. Haklı olunsa bile susulacak, karşılaşılabilecek zorluklarda birbirlerine omuz verecekleri günler kendilerini bekliyor. Çiftlerimizi tebrik eder, ömür boyu huzur ve mutluluk dilerim” dedi.