Kent52 3. SAYFA VALİ YAVUZ, ÇAYBAŞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ YAVUZ, ÇAYBAŞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ YAVUZ, ÇAYBAŞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ YAVUZ, ÇAYBAŞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Seddar Yavuz, bugün ilçe ziyaretleri kapsamında, Çaybaşı ilçesinde ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.

İstişare Toplantısı Yaptı

Vali Seddar Yavuz, Çaybaşı ilçe ziyareti programına, Çaybaşı İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda, ilçe yöneticileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, din görevlileri, okul müdürleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısı ile başladı.

“Sorunlara Çözüm Üretmeyi Arzu Ediyoruz”

Düzenlenen istişare toplantısında, ihtiyaçları, talepleri ve sorunları dinleyerek bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Göreve başladığımızdan itibaren bu tür toplantıları bütün içelerimizde yapıyoruz. Bugün, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız da ekibiyle birlikte toplantımıza katıldı. Arzumuz, mahalle muhtarlarımız, din görevlilerimiz, okul müdürlerimiz, STK temsilcilerimizin, Çaybaşı ile ilgili hizmet, yatırım, şikayet, sorun, talep ne varsa sizleri dinleyerek çözüm üretmeyi arzu ediyoruz” dedi.

“Çözüm Odaklı Anlayışı Hakim Kılmalıyız”

Vali Yavuz, ”Aziz Türk Milleti, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok önemli gelişmeler kaydetti. Devletle vatandaş ilişkisini değiştirdi. Yani hesap veren, vatandaşın hak ve hukukuna saygı gösteren devlet anlayışına evrildi. Yapmak istediğimiz, sizleri dinlemek, ortak noktalar bulmak ve çözüm üretmektir. Çaybaşı’nın hizmete ihtiyacı var. Devlet, Valisiyle, Büyükşehir Belediye Başkanıyla, kamu kurumlarının yöneticileriyle birlikte buradadır. Bir sorun çözeceksek, beraber çözeceğiz. Hizmeti yapacaksak beraber yapacağız. İstihdam sağlayacaksak, beraber sağlayacağız. Oturacağız, beraber konuşacağız, dertleşeceğiz. Sizin hakkınız olanı size teslim edeceğiz. Ama bunu yaparken, devlet geleneklerine de zarar vermeden gerçekleştireceğiz. Yapacağımız iş ve işlemlerde birbirimizi incitmeden, karşılıklı anlayış içerisinde ve sorun çözmeye odaklı bir anlayışı hepimiz hakim kılmalıyız. Çaybaşı ilçemizde sizleri dinleyerek, sorunlarımızı çözeceğiz. Kısa, orta ve uzun vadede yapmamız gerekenlerin planlamasını yapacağız” diye konuştu.

“Hepimizin Amacı Hizmet Etmektir”

Muhtarların devletin temsil makamı olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, ”Muhtar arkadaşlarımızın çeşitli zorlukları ve sıkıntıları oluyor. Muhtarlarımız Devleti temsil ederler. Birçok işi biz birlikte yapıyoruz. Güvenlik birimleri başta olmak üzere bütün tebligatlar size geliyor. Dolayısıyla muhtarlar aynı zamanda kamu görevlileridir. Muhtarlarımızın Valilerimizle, Kaymakamlarımızla, Belediyelerimizle, STK’larımızla, diğer kurumlarla işbirliği içerisinde çalışması gerekiyor. Hepimizin amacı hizmet etmek” dedi ve “Hepinizi bir kez daha bu güzel karşılama ve ev sahipliğiniz vesilesiyle tekrar teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.