Kent52 3. SAYFA ORDU’DA HUMMALI ÇALIŞMA VAR!

ORDU’DA HUMMALI ÇALIŞMA VAR!

ORDU’DA HUMMALI ÇALIŞMA VAR!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİRDE TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde bahar temizliğine başladı. Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına bağlı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin dört bir yanında hummalı bir çalışma yürütüyor.

Temizlik İşleri Şube Müdürlüğüne bağlı 47 personel ekip ve ekipmanları ile birlikte şehir genelinde bahar temizliği çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
REFÜJ VE KAVŞAKLARDA BAKIM VE TEMİZLİK YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve açık alanlarda zaman geçiren vatandaşlara daha temiz ve güzel bir çevre sunmak amacıyla kentin muhtelif noktalarında hummalı bir çalışma başlattı. Bulvar, cadde ve sokaklar ile parklarda yürütülen çalışmalar kapsamında söz konusu alanlardaki topraklar tesviye edildi, bitkiler budanarak dipleri çapalandı ve yabancı otlar temizlendi. Sulama sistemlerinin bakımı yapılarak parke taşları ve bordür taşları onarıldı.

“ŞEHİR GENELİNDE TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Şehir genelinde çalışmaların tam gaz devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil alanlar Daire Başkanı İzzet Gündoğar, 47 personel ile yürütülen çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Gündoğar, “ Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde yoğun bir çalışma yürütüyoruz. 47 personel ile başladığımız çalışmalarımıza ek olarak 2 adet mini süpürge aracı, 2 adet büyük süpürge aracı, 2 adet arazöz yıkama aracı, 2 adet çöp taksi, 1 adet vakumlu elektrikli süpürge, 1 adet elektrikli yıkama aracı ve 1 adet kumsal temizleme aracını ilave ettik. Bu çalışmalarımıza yıl boyunca devam edeceğiz. Şehrimizin daha temiz ve daha güzel görünmesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Bunların haricinde ekiplerimiz yine mezarlıklar, kavşaklar, refüjler, parklar, çocuk oyun alanları ve diğer sorumluluk alanlarımızdaki çalışmaları aksatmadan yerine getirecek” şeklinde konuştu.