Kent52 3. SAYFA “FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR”

“FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR”

“FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR”

“FINDIK AK PARTİ HÜKUMETLERİ SAYESİNDE HİÇ OLMADIĞI KADAR DEĞERİNİ BULMUŞTUR”

AK PARTİ İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada TMO’nun önümüzdeki günlerde Ünye depolarında bulunan 4500 ton fındığı , 20, 50 Krş, artı randıman fiyatı ile piyasaya arz edeceğini , ilerleyen zamanda da TMO’nun piyasa arzına göre fındık satacağını belirtti.

Başkan Tomakin , TMO’nun satış fiyatları piyasanın altında olmadığını belirterek yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu ifade etti. Başkan Tomakin, artı randıman da eklenince TMO’nun piyasa üzerinden fındığı satacağını söyleyerek ,kamuoyunda yok TMO fındık satmamalıymış , yok falan fiyattan satmalıymış , diyenlere seslenmek istiyorum, hangi dönemde fındık bu kadar değerinde satıldı, hangi dönemde çiftçilerimizin yüzü bu kadar güldü, yıllarca fındığımızı alıp sonra depolarda çürüterek soya ya yağlığa veren zihniyetin artıklarının hiç konuşmaya hakkı yok dedi.

Başkan Tomakin, Fındık AK PARTİ hükumetleri sayesinde hiç olmadığı kadar değerini bulmuştur. Devlet milletinin yanındaysa hem üretici kazanıyor , hem devlet kazanıyor , 18 yıldır milletinin yanında , üreticisinin yanında olan AK PARTİ ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’liye de pozitif ayrımcılığı ile ürünlerimiz değerinde satılmaktadır, Buradan her zaman yanımızda olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Ekrem Pakdemirli’ye , TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal ‘a Milletvekillerimize , üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum dedi.