Kent52 3. SAYFA 3 AYRI PARKURDA KIZAK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

3 AYRI PARKURDA KIZAK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

3 AYRI PARKURDA KIZAK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu ilinde kış sporlarını ve kış turizmini geliştirmek amacıyla 3 ayrı parkurda kızak şenliği düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Ordu’da ilk defa yapılan kızak şenliği; Aybastı Perşembe Yaylası, Mesudiye Keyfalan Yaylası ve Akkuş Argan Yaylası’nda gerçekleştirildi. 3 ayrı parkurda düzenlenen şenlikte Ordu Büyükşehir Belediyesinin servis ve destek imkânlarıyla pist alanına gelen 7’den 70’e herkes karın keyfini doyasıya çıkardı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, parkurlardan Aybastı Perşembe Yaylası’nda düzenlenen şenliğe katıldı. Menderesleriyle ünlü Aybastı Yaylası’nda kano yarışları, kano kayak, snowboard ve kızakla kayak etkinlikleri gerçekleştirildi. Daha sonrasında ateş başında çay ve mangal ikramı yapıldı.

Bundan sonra Aybastı’nın bambaşka olacağını dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Perşembe Yaylası’nı kış mevsiminde bir çekim merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda da çok önemli adımlar attık. Dünya harikası olan bu yeri herkes görecek” dedi.

 

Ordu’yu güzelleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, “Bugün burada Tokat, Amasya ve Sivas geçidi üzerindeyiz. Komşu şehirlerden gelenlerle birlikte burada bir aradayız. Bugün şehrimizin, yaylalarımızın nasıl bir güzelliğe sahip olduğunu gördük. şeklinde konuştu.