Kent52 GÜNDEM ŞAMPİYON ÇOCUKLARIMIZ ORDU’YA DÖNDÜ

ŞAMPİYON ÇOCUKLARIMIZ ORDU’YA DÖNDÜ

ŞAMPİYON ÇOCUKLARIMIZ ORDU’YA DÖNDÜ

Türkiye Muaythai Federasyonumuz 2019 yılı faaliyet programına yer alan ve IFMA-(IFMA) Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Çocuklar Gençler Muaythai Şampiyonası 28 Eylül 06 Ekim 2019 Tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Anılan Şampiyonaya; (IFMA) Uluslararası Muaythai Federasyonu üyesi 65 ülkeden 840 sporcu olmak üzere, yönetici, idareci, hakem ve antrenör dahil toplam 1350 katılımcı iştirak etti. 29 Eylül 2019 Tarihinde muhteşem açılış töreni ile başlayan şampiyona 30 Eylül de başlayan müsabakalar ile 05 Ekim’de finaller ve madalya törenleri ile sona erdi.

Şampiyonada İlimizi temsil eden 56 kilogramda dünya şampiyonu olan Bahri Sefa Temiz’e ve 60 kilogramda dünya ikincisi olan İlayda Veyisoğlu Dünya çapında bir başarı elde ederek yurda döndüler. Muaythai il temsilcisi aynı zamanda Ordu Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Muaythai Antrenörü olan Veda TUT konuşmasında şu sözleri ifade etti “Dünya Şampiyonasında kazandığımız başarıyı Ülkemize ve İlimize armağan ediyorum. Dövüş sporlarında ilimize bu başarıların gelmesi için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Aileler yeter ki çocuklarını spora sahaya teşvik etsinler. Hangi branş olursa olsun her çocuğun farklı özelliği yetenekleri vardır. Onları bize emanet etsinler biz onları en iyi şekilde yetiştirmek için çalışacağız.”dedi.

Yurda dönen şampiyonlar ödüllerini Gençlik ve Spor il Müdürü Mustafa Genç’ten aldılar.