ORDU KABUĞUNU TARIMLA KIRACAK

ORDU KABUĞUNU TARIMLA KIRACAK

ORDULU BESİCİLER, BU KURBAN BAYRAMI’NDAN UMUTSUZ

ORDULU BESİCİLER, BU KURBAN BAYRAMI’NDAN UMUTSUZ

Çocukları mutlu eden proje

Çocukları mutlu eden proje

FATSA’DA PAT PAT KAZASI: 1 YARALI

FATSA’DA PAT PAT KAZASI: 1 YARALI

ORDU, TARIM VE HAYVANCILIKTA ÖRNEK OLMAK İSTİYOR

ORDU, TARIM VE HAYVANCILIKTA ÖRNEK OLMAK İSTİYOR

AB Bakanı Çelik: “Hayır’da CHP’yi reddetme hayrı vardır”
AB Bakanı Çelik: “Hayır’da CHP’yi reddetme hayrı vardır”

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “16 Nisan’da evet oyu vermek ülkenin faydasınadır.

Hayır’da bir kere hayır vardır o da CHP’ye hayır demektir” dedi.

Bakan Ömer Çelik, Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Sokağa kurulan miting alanında vatandaşlara seslenen Çelik, 16 Nisan’ın Türkiye’de zayıf hükümetler dönemini geride bırakması için bir dönüm noktası olduğunu ifade etti. AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, “Bir konu çok önemlidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin girişinde her gün milletvekilleri o yazıyı okurlar. Yazıda ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Millete Aittir’ yazar. Bu çok önemlidir. Geçmişte ne oluyordu hatırlayın. Vatandaş bir oy veriyor, bir hükümet kuruluyor ve tablo ortaya çıkıyor. Egemenlik inşa ediliyor fakat kayıtsız şartsız millete ait olmadığı için askeri vesayet yoluyla yada başka yollarla o iktidarlar zayıflatılıyordu. Milletin sandıktan çıkan iradesi mecliste birileri tarafından çalınıyordu. Hükümetten çalınıyordu. Meclisten hiç kimse milli iradeyi çalamamalıdır. Hükümetten hiç kimse milli iradeyi koparamamalıdır” dedi.

“Hayırda bir kere hayır vardır”

16 Nisan’da yapılacak olan referandumun Türkiye için gerekli olduğunu belirten Çelik, hayırda sadece bir kere hayır olduğunu onun da CHP’ye hayır demek olduğunu kaydetti. Çelik, daha sonra şunları söyledi:

“Türkiye’nin rejimi demokratik cumhuriyettir. Laik,sosyal bir hukuk devletimiz var. Bununla hiç kimsenin bir problemi yok. CHP sürekli rejim değişikliğinden bahsediyor. Ama rejim değişikliği şudur; Cumhuriyetin içerisinden cumhuru çalmaktır. Bizim bu düzenlememize evet demek ülkemizin faydasınadır. Bütün bu süreçte hayırda bir kere hayır vardır. Oda Cumhuriyet Halk Partisi’ne hayır demek onları reddetmek onların söylediklerini sandığa gömmek hayırdır. O yüzden bu referandumda evet çıkmasını sağlamanın bu ülkenin geleceğini kurtarmak olduğunu hep beraber gezelim anlatalım.”

Öte yandan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, 7 Nisan Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstasyon Meydanı’nda Adanalılar ile buluşacağını söyledi.

  • Yorumla
reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz